Haber Detayı
26 Mayıs 2015 - Salı 14:44
 
Evine temizliğe gelen kadının ölen kızı için ödenen tazminatı dolandırdı
Adana'da 37 yaşındaki E.Ö., evine temizliğe gelen Yeşim Turan'ın 5 yıl önce yazlık bir sitenin havuzunda boğularak ölen kızı Hilal için ödenen tazminatı dolandırdığı iddiası ile adliyelik oldu.
 
 
 
Siyaset Haberi


Su parkında oynayan 10 yaşındaki Hilal Aysun Turan'ın ayağı açık olan havuzun tabanındaki mazgala sıkıştı, küçük kız, boğularak öldü. Anne Yeşim Turan, site yönetiminin ihmali olduğunu ileri sürerek tazminat davası açtı. Site yönetimi Yeşim Turan'a 55 bin lira tazminat ödemek zorunda kaldı.

Kızının ölüm tazminatını bankaya yatıran Yeşim Turan, E.Ö.'nün evinde temizlikçi olarak çalışmaya başladı. Yeşim Turan'ın hayat hikayesini öğrenen E.Ö., genç kadına "Para boş yere yatıp durmasın, ben sana yardımcı olurum, değer kazanır" diyerek hesap numarasını, kredi kartı bilgilerini istedi. İnternet üzerinden Yeşim Turan'ın hesabına giren E.Ö., iddiaya göre genç kadının faiziyle birlikte 58 bin lira olan parasını başka bir hesaba EFT yaptı. E.Ö., Yeşim Turan'ın kredi kartlarından da yaklaşık 8 bin lira harcama yaptı.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Evine, temizliğe, gelen, kadının, ölen, kızı, için, ödenen, tazminatı, dolandırdı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı