Haber Detayı
24 Aralık 2018 - Pazartesi 11:10
 
Farabi’de masa başı tatbikatı!
Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Acil Durum ve Afet Planları (HAP) kapsamında 2018 yılı masa başı tatbikatı yapıldı.
Darıca Haberi
Farabi’de masa başı tatbikatı!

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Acil Durum ve Afet Planları (HAP) kapsamında 2018 yılı masa başı tatbikatı yapıldı. Yapılan masa başı tatbikatı Sivil Savunma Amiri Sami Korkmaz’ın anlatımı eşliğinde; Hastane Başhekimi Doç.Dr.Mustafa Güneş, Hastane Yönetim Ekibi ve ilgili tüm birim sorumluları da katılım sağladılar. Yapılan tatbikatta, afet ve acil durumlarda nasıl hareket edileceği, acil durum planlarının uygulanabilirliği, hastanenin tıbbi ve fiziki kapasite ve yeteneklerinin nasıl verimli kullanılabileceği test edildi.

ACİL DURUM TEDBİRLERİ

Herhangi bir acil durumda, çalışmalarda görev alacak hizmet gruplarının sorumluluklarını pekiştirmek, ana ve destek çözüm ortağı kurumların müdahaledeki rollerini gözden geçirmek, hizmet gruplarının aynı olayda çalışma birlikteliğini sağlamak, müdahale planlamalarının işlerliğini artırmak, tüm çalışmalar sırasında oluşabilecek eksiklikleri tespit etmek amacıyla tatbikat gerçekleştirildiğini bildiren Hastane Başhekimi Doç.Dr.Mustafa Güneş, oluşabilecek afet ve acil durumlarda hazırlıklı olunması büyük önem taşımaktadır. Afet ve acil durumun meydana geldiği ilk andan itibaren öncelik sırasına göre yapılması gerekenler, iletişimin nasıl sağlanacağı, diğer kurumlar ile koordinasyon yapılması, yönetim ekibinin üstlenecekleri görevler, yapılan masa başı tatbikatında değerlendirildi. Bu sebeple hastanemizde belirli aralıklarla afet ve acil eylem tatbikatları gerçekleştiriyoruz. Güvenliğimiz için her zaman hazırlıklı olmak zorundayız. Oldukça başarılı ve öğretici geçen tatbikatta görev alan ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Farabi’de, masa, başı, tatbikatı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı