Haber Detayı
13 Ağustos 2018 - Pazartesi 10:16
 
Farabi’den Organ Bağışı Standı
Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bölge halkını bilinçlendirerek organ naklinin önemini anlatmak amacıyla açtığı organ nakli standı büyük ilgi gördü.
Darıca Haberi
Farabi’den Organ Bağışı Standı

19 Temmuz-10 Ağustos arasında organ bağışı için çalışmalar yürütülen stantta 176 gönüllü bağışçı organ bağışı yaptı. Organ naklinin önemine dikkat çeken Darıca Farabi Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, “ Vücutta görevini yapamayan bir organın yerine canlı bir vericiden veya ölüden alınan sağlam ve aynı görevi üslenecek bir organın nakledilmesi işlemi, organ nakli olarak tanımlanmaktadır.

TEŞEKKÜR EDERİZ

Ülkemizde ve dünyada, organ nakillerinde elde edilen başarılı sonuçlar, insan sağlığı açısından organ bağışının ne kadar önemli olduğunu ortaya koymaktadır. İhtiyacı olan bir hastaya organ naklinin yapılabilmesi için bu organın bir vericisinin olması şarttır. Bu nedenle organ vericisini (donör) arttırmak için insanlarda organ bağışı konusunda bir duyarlılık oluşturmak gerekmektedir. Bireylerin, sağlığında olmasa bile kendisi öldükten sonra organlarının ihtiyaç sahibi insanlarda kullanılmasına izin vermesi, arzu edilen bir durumdur. Organ bağışı yapan tüm vatandaşlarımıza teşekkür eder böylesine takdir edilen bir davranış sergiledikleri için hepsini ayrı ayrı tebrik ederiz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Farabi’den, Organ, Bağışı, Standı,
Yorumlar
Haber Yazılımı