Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 11:09
 
FATİH, YENİ BİNASINA TAMAMEN TAŞINIYOR
Gebze Fatih Devlet Hastanesinin yeni hizmet binasında birkaç ay önce poliklinik hizmetleri başlamış, ancak yataklı servisler halen taşınmamıştı. Bugünden itibaren yataklı servislerin yeni binaya taşınma işlemleri başlıyor.
Gebze Haberi
FATİH, YENİ BİNASINA TAMAMEN TAŞINIYOR

Teknik özelliği sebebiyle taşınma ve montaj işlemleri yaklaşık 2-3 gün süren tomografi cihazı dışında tüm sistemler aktif ve çalışır durumda olacak. Bilgisayarlı tomografi için bu süre zarfında diğer hastanelerden hizmet alınacak. Servisler tamamen taşındıktan sonra eski binalar hızla yıkılarak otopark çalışmaları başlayacak. Otopark inşaatının azami 6 (altı) ay içinde tamamlanması bekleniyor. Gebze Fatih Devlet Hastanesinin yeni binasında; 20.000 metrekare arsa alanı ve 56.000 metrekare kapalı alanda, 400 hasta yatağı,12 ameliyathane, 68 yoğun bakım yatağı, 35 kişilik fizik tedavi ünitesi, tek kişilik doğum odaları, diyaliz ünitesi, endoskopi ünitesi, Kalp damar cerrahisi ve koroner yoğun bakım ve daha pek çok özellikli birim bulunuyor. Yeni hastanedeki tüm mobilya, mefruşat ve tıbbi cihazlar en son model ve teknolojiye sahip olacak şekilde hizmete sunuluyor. Yataklı servislerde 90 tek yataklı, 121 çift yataklı oda, her katta suit oda, her hasta odasında çalışma masası, televizyon, WC-banyo ve dinlenme salonları bulunuyor.   

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney “Gebze Fatih Devlet Hastanesi, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinden sonra ilimizdeki en büyük Devlet Hastanesi hüviyetini alacak. Bölgede sağlık hizmetlerindeki çıtayı oldukça yükselteceğine inanıyorum. Genel sekreterliğim döneminden beri, yaklaşık 4 yıldır neredeyse her hafta buradayız. Hastane yönetimi ve TOKİ ile beraber yoğun çabalar sarf edildi. Sayın valilerimiz, vekillerimiz, bakanlarımız ve belediye başkanlarımızın değerli katkıları oldu, çok güzel bir sağlık tesisi ortaya çıktı. Taşınma sırasında ortaya çıkabilecek aksaklıklara karşı gereken her türlü tedbirler alınmış olup hastane yönetimi ve uzman personel tam kadro görevlerinin başında olacak. Bundan sonra da gaz kesmeyeceğiz, nitelikli sağlık hizmetlerimize her geçen gün yenisini eklemek için gece gündüz çalışacağız. Diyaliz, Anjio ve Nükleer tıp üniteleri, Koroner ve Kalp cerrahisi ve Yenidoğan yoğun bakımları gibi daha önce hiç olmayan birçok yeni birimi önümüzdeki bir yıl içinde hizmete alacağız. En kısa zamanda uzman hekim ve sağlık personeli takviyesi yapılacak. Gebze’ye yapacağımız sağlık yatırımları bunlarla sınırlı değil. Şehir merkezinde 6000 metrekare kapalı alan ve yeraltı otoparkı olan Gebze İlyasbey 1. Basamak Sağlık Kompleksi projesi bitti. Belediye ile protokol imzaladık, birkaç ay içinde inşaat ihalesine çıkılacak.

Mutlukent mahallesinde otoban kenarındaki alanda bir sağlık kompleksi daha inşa edilecek. İçinde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Hayat Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık İstasyonu gibi bir çok birim yer alacak. Mutlukent sağlık kompleksi için önümüzdeki günlerde proje ihalesine çıkıyoruz. Gebze için bunların dışında muhtelif yerlerde aile sağlığı merkezleri de yapılacak. Sağlık Bakanlığı Kocaeli ilini bir sağlıkta bir cazibe merkezi yapmak için her türlü desteği veriyor. Yoğun bir çalışma dönemi bizi bekliyor.  Yeni hastanemizin Gebze ilçemize, halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu. Gebze Fatih Devlet Hastanesinin tam kapasite ile hizmete girmesini sabırsızlıkla bekleyen bölge halkının durumu memnuniyetle karşılaması ve il dışı sevklerin giderek azalması bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FATİH,, YENİ, BİNASINA, TAMAMEN, TAŞINIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı