Haber Detayı
09 Mart 2017 - Perşembe 07:38
 
FETÖ'nün Nasıl Sızdığı Ortaya Çıktı
FETÖ'nün askeri okullara nasıl sızıp yayıldığını buldu. FETÖ mensubu ailelerin çoçuklarını özel evlere alarak eğitim veriyorlar ve her şey böyle başlıyor.
- Haberi
FETÖ'nün  Nasıl Sızdığı Ortaya Çıktı

FETÖ'nün TSK'daki yapılanmasının altyapısını oluşturdukları öne sürülen, 'Talebe mesulü', 'Doktor' konumundaki 142 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.  İstanbul  Başsavcılığı örgütün şifrelerini çözdü.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ)  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı önemli bilgilere ulaştı. Örgütün, askeri liseye öğrenci yerleştirmesine ilişkin hâlâ TSK içinde kendini saklayan muvazzaf subaylarla bağlantılı olduğu anlaşıldı.  İstanbul merkezli yapılan operasyonla TSK içinde eğitim veren ve üst düzey yöneticileri olan "Büyük Bölge Talebe Mesulleri", "Doktor, "Okulcu" diye tabir edilen üst düzey abiler, "eyalet abileri" hakkında yakalama kararı çıkarıldı. 142 isimden 40'ı gözaltına alındı

 

OKUL SIRASINDA TAKİP BAŞLIYOR

Savcılığın elde ettiği bilgilere göre örgüt elemanları FETÖ mensubu ailelerin çoçuklarını özel evlere alarak eğitim veriyorlar. Sınavda çıkacak soruların çalındıktan sonra bu evlerde çocuklara veriliyor, onların okullara girmesi sağlanıyor. Örgüt üyesi olmayan başarılı öğrenciler için de farklı bir yöntem izleyen FETÖ militanları, askeri lise öğrencileri okula girdiği andan itibaren takibe alarak devşirme yöntemiyle örgüte kazandırılıyor.

'HUSUSİ' MİLİTANLARA DEVREDİLİYOR

Savcılık tespitlerine göre bu öğrencilerin askeri liselerdeki takibini 'Doktor'' kodlu üst düzey örgüt elemanları yapıyor. Öğrenciler okulları bittikten sonra örgütün Emniyet, MİT ve TSK sorumluluğunu yapan "Hususi'' diye adlandırılan militanlara devrediliyor. Operasyonlar kapsamında haklarında yakalama kararı çıkarılan kişilerin büyük kısmının örgütün gizli yazışma programı ByLock kullandığı tespit edildiği öğrenildi. Operasyonun muvazzaf olan 50'ye yakın subaya sıçrayabileceği iddia edildi. (Kaynak:  Sözcü)

Kaynak: Editör:
Etiketler: FETÖ'nün, , Nasıl, Sızdığı, Ortaya, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı