Haber Detayı
22 Mayıs 2018 - Salı 11:24
 
Fikri Işık ve Vali Aksoy Şehit Aileleri İle İftarda Buluştu
Şehit yakınları ile gazi ve gazi ailelerine düzenlenen iftar yemeği Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.
 
 
 
Kocaeli Haberi


Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un ev sahipliğinde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünü tarafından Şehit yakınları ile Gazi ve Gazi ailelerine düzenlenen iftar yemeği, Başbakan Yardımcısı Sayın Fikri Işık’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Antikkapı Restaurant’ta gerçekleşen iftar programına Başbakan Yardımcısı Sayın Fikri Işık ve Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İlçe Belediye Başkanları, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Siyasi Parti İl Başkanları, Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık, şehit yakınları, gaziler ile gazi yakınları katıldı.

ŞEREF BORÇLUYUZ

Düzenlenen iftar programında Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy bir konuşma yaptı. Vali Aksoy, “Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimize çok şeref borçluyuz. Bugün bu bayrak altında özgürce dolaşabiliyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Onların sorunları bizim sorunumuzdur ve onları çözmek için de her zaman bütün kurumlarımızla iş birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına ve gazilerimize sağlıklı uzun ömür diliyorum.” diyen Vali Aksoy, tutulan oruçların kabul olmasını diledi.

ŞEHİTLERİMİZ KUTUP YILDIZIDIR

Vali Aksoy’un ardından Başbakan Yardımcısı Fikri Işık bir konuşma yaptı. Işık, “Şehitlerimiz bizim için kutup yıldızıdır. Kutup yıldızları okyanusta, denizde sefer halindeyken özellikle yönünü kaybetmemesi için en önemli işaretlerdir.  Bizlerde şehitlerimizin sayesinde istikametimizi hiçbir zaman kaybetmiyoruz ve inşallah bundan sonra da kaybetmeyeceğiz. Gazilerimiz bizim gözbebeğimiz, baş tacımızdır. Onların kanı sayesinde, şehitlerimizin canı sayesinde bu topraklarda hür ve bağımsız olarak özgür olarak yaşıyoruz.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Bundan dolayı da her bir Şehit ailemize ve gazilerimize şükran borçluyuz. Sizlere katılımlarınızdan dolayı özellikle çok çok teşekkür ediyoruz. Şehit Ailesi olmanın tarifsiz acısını ama bu ülkenin bağımsızlığı için canını vermiş bir kahraman ailesi olmanın da tarifsiz gururunu aynı yürekle aynı anda yüreklerinizde yaşıyorsunuz,  bunun farkındayız.  Tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor,  tedavisi gören gazilerimize de acil şifalar diliyorum.” diyen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın konuşmalarının ardından Fuar Camii İmamı Hayati Örük’ün Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile İftar yemeğine geçildi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Fikri, Işık, ve, Vali, Aksoy, Şehit, Aileleri, İle, İftarda, Buluştu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı