Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 12:31
 
GEBKİM CAMİSİNİN TEMELİ ATILDI!
GEBKİM Organize Sanayi Bölgesi tarafından yapımı gerçekleştirilecek olan 1100 kişilik GEBKİM Organize Sanayi Bölgesi Camisinin Temel atma töreni, Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Kocaeli Haberi
GEBKİM CAMİSİNİN TEMELİ ATILDI!

GEBKİM Organize Sanayi Bölgesi tarafından yapımı gerçekleştirilecek olan 1100 kişilik GEBKİM Organize Sanayi Bölgesi Camisinin Temel atma töreni gerçekleşti. Törene; Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Dilovası İlçe Müftüsü Osman Barış, GEBKİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, GEBKİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE ANAOKULU AÇILMASI ŞART

GEBKİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy’un yaptığı konuşmada; “Bugün GEBKİM Organize Sanayi Bölgesi Camisinin temel atma töreninde birlikteyiz. Organize Sanayi Bölgelerimiz istihdamın en yoğun olduğu yerlerdir. Organize Sanayi Bölgemizin Camii inşaatını başlatmış olması büyük önem taşıyor. Bu kararı alan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Toplumumuzun ihtiyacı olan bu anlamdaki eksikliği de giderme noktasında önemli bir başlangıç olacaktır. Sadece dini ihtiyaçlar anlamında değil, sosyal ve kültürel anlamda da burada çalışanların ihtiyaçlarını giderme bakımından yapılması gereken çalışmalar var. Özellikle Organize Sanayi Bölgelerimizde çalışan kadınlarımızın çocuklarının gidebileceği anaokullarının yapılmasını önemsiyorum. Her organize sanayi bölgesinde bir anaokulunun yapılmasını bütün organize sanayi bölgesi yönetimlerinden istiyorum. Çünkü kadınlarımızın daha çok iş dünyasında yer alması ve iş gücüne katılması hepimizin ortak arzusudur. Çalışan kadının çocuğunu bırakabileceği bir yer yoksa, çalışma hayatından kopuyor. Bu camimizin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diyen Sayın Valimiz, GEBKİM Organize Sanayi Bölgesi camisinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından Dilovası İlçe Müftüsü Osman Barış’ın okuduğu dualar eşliğinde protokol üyeleri, GEBKİM Organize Sanayi Bölgesi Camisinin temelini hayırlı olsun dilekleri ile attılar.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: GEBKİM, CAMİSİNİN, TEMELİ, ATILDI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı