Haber Detayı
01 Aralık 2016 - Perşembe 17:51
 
Gebze - Silvan kardeşliği
Gebze Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı dün gerçekleşti. Mecliste konuşan Belediye Başkanı Adnan Köşker geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Silvan gezisi hakkında bilgi verdi. Mecliste Silvan ile Gebze'nin kardeş şehir olması kararlaştırılırken Başkan Köşker Silvan'ın daha yaşanabilir bir kent olması için çalışacaklarını söyledi.
Gebze Haberi
Gebze - Silvan kardeşliği

Gebze Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Adnan Köşker Başkanlığında yapılan toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. 20 gündem Maddesi görüşülerek Meclis üyeleri tarafından oylandı. Gündem Maddeleri arasında yer alan konularda tatlıkuyu Mahalle pazarının yeni yapılan kapalı pazara taşınması oy birliğiyle kabul edilirken, Marmara Uzmanlar Şirketi'nde hissesi olan Dilovası Belediyesi ise tüm hak ve hisselerini Gebze Belediyesi'ne devretti. Gebze Belediyesi ile Silvan Belediyesi arasında kardeş Belediye kurulması yönünde ki teklifi de oy birliğiyle kabul edildi.

SİLVAN İZLENİMLERİNİ ANLATTI

Geçtiğimiz hafta yapılan Silvan ziyaretiyle ilgili bilgi veren Başkan Adnan Köşker, üzerlerine düşeni yapacaklarını belirterek, "Silvan'da bizi de görevlendirdiler. Bakanlığımza teşekkür ediyoruz. Görevlendirmeden sonra başkanımızla görüşerek geçtiğimiz hafta Diyarbakır'a gitti. Kayyım olan Vali Bey de oradaydı. Silvan'a giderek çalışmalara başladık. Birim müdürleriyle toplantı yaparak uzun bir brifing gerçekleştirdik. Onlarında görüşlerini alarak kendi düşüncelerimizi ilettik. Vatandaşlar tarafından çok büyük ilgi ve sevgiyle karşılaştık. Silvan halkı terör istemiyor, huzur istiyor. Onlarda bu konuda devletin yanında. Terör ekonomik olarak ciddi sekte vurmuş Silvan'da ki yatırımlara. Hükümetimizin aldığı tedbirlerden sonra Silvan, refah içerisine kavuşacak. Biz de Gebze Belediyesi olarak Silvan'ın gelişmesi için katkı sunacağız. En büyük avantajımız da Diyarbakır'a atanan Kayyım'a yardımcı olarak Büyükşehir Belediye Başkanımızın atanması oldu."dedi.

GEBZEYE GENEL FUAR ALANI İSTİYORUZ

Gündem dışı bölümde söz alan CHP Grup Sözcüsü Serkan Davutoğlu Gebze'nin arazilerine yatırım yapılmasına tepki göstererek, "Darıca'nın Mesire alanı için yer aldığı, Mermerciler'in Fuar alanı yapmaya çalıştığı bir kent haline geldik. Bizim yatırımlık araziye ihtiyacımız yok heralde. Fuar alanı en çok Gebze'yi ilgilendirdiği halde neden Meclise gelmiyor bu konular?"dedi. Davutoğlu'na cevap veren Başkan Adnan Köşker ise, "Sadece Mermerciler Fuarı olmasını biz de arzu etmiyoruz, Genel bir fuar olsun. Büyükşehir ve Gebze'nin de içinde olmasını arzu ederiz. Havaalanına yakın, ayrıca Darıca-Gebze Metrosu da yapılacak. OSB'lere gidecek Metro'nun oralara kadar varmasını istiyoruz. 12 ay fuar yapılabilecek bir ortam olması Gebze'yi uçurur. 1/1000'lik planları biz yapacağımız için bunun mücadelesini veriyoruz. Darıca Mesire alanı ise Orman Bakanlığı'ndan alınan arazi. Biz daha önce bize verilmesini istedik ama Darıca'ya da söz verilmiş Bakanımız tarafından. Bu nedenle verildi ama çok önemli değil. Bizde Köylerde mesire alanları yapacağız, yaz sonuna kadar bitireceğiz."diye konuştu.

ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ YAŞAYACAK

Gebze Tatlıkuyu Vadisi 2.Etap'da ki Orkide Parkının ismi değiştirilerek Şehit Jandarma Uzman Çavuş Polat Özbek'in ismi verilirken, Topçular Köprülü Kavşağına'da Mardin'in Derik İlçesinde Teröristlerce bombalı saldırı sonucu şehit edilen Kaymakam Muhammet Safitürk'ün ismi verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, -, Silvan, kardeşliği, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı