Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 16:40
 
Gebze Anadolu Lisesi yenilendi!
Gebze’nin en köklü lisesi olan Gebze Anadolu Lisesi yeni eğitim-öğretim yılına; hem yeni okul müdürü hem de yenilenmiş binası ile başladı.
Gebze Haberi
Gebze Anadolu Lisesi yenilendi!

2019-2020 eğitim öğretim yılı başlamasıyla birlikte Gebze Anadolu Lisesi öğrencileri döneme yeni müdürleriyle başladılar. Gebze'de uzun yıllar eğitim camiasında başarılı görevler yapmış, tecrübeli isim İbrahim Çarıklıoğlu ile eğitime başlayan öğrencileri okul bahçesinde düzenlenen programda aileleri de yalnız bırakmadılar. 2019-2020 eğitim öğretim yılı münasebetiyle açılış konuşması yapan Gebze Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Çarıklıoğlu, “Gebze Anadolu Lisesi,1989'dan beri var olan değerleriyle, yenilikçi bir eğitim anlayışını sürdürmektedir.

ATATÜRK İLKELERİNE BAĞLI KALACAĞIZ

Bu eğitim anlayışı, günümüzde Atatürk ilkelerine bağlı vatandaşlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Atatürk'ün dediği gibi; ‘En önemli görevimiz olan Milli Eğitim'de mutlaka başarılı olmak zorundayız. Ancak bu şekilde bir ulus aydınlığa kavuşabilir.’ 31 yıldır tanınan ve mükemmel bir eğitim kurumu niteliği taşıyan Gebze Anadolu Lisesi, temel insani değerler doğrultusunda, öğrenci odaklı bir eğitim projesi gerçekleştirmektedir. Gebze Anadolu Lisesi, Atatürk'ün benimsediği demokrasi ve barış ilkelerine bağlı olup, Okul için değil, hayat için öğreniriz" deyişini temel alır. İnsani ve mesleki başarıyı tüm yönleriyle geliştirmek kurum projemizin en önemli hedeflerinden biridir. Bu eğitim ve öğretim yılında 12 şube.9.sınıf, 8 şube 10.sınıf, 6 şube 11.sınıf,6 şube de 12.sınıf olup 32 derslikte 1198 öğrencimize eğitim verilecektir.

OKUL ONARILDI

Okulumuz genel anlamda bakım ve onarımdan geçirildi. Bu bakım onarım çalışmalarında desteklerini esirgemeyen Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim Çelik, Gebze Kaymakamımız Sayın Mustafa Güler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şener Doğan Gebze Belediye Başkanı Sayın Zinnur Büyükgöz ve ekibine, işimizi yapan Müteahhitimiz Cengiz Altay'a, siz değerli veli, öğrenci ve öğretmen arkadaşlarım adına şükranlarımı sunarım” dedi. Gebze Anadolu Lisesi bahçesinde toplanan veliler, zamanında kendilerini okutan İbrahim Çarıklıoğlu gibi disiplinli bir yöneticinin, şimdi kendi çocuklarını okutacağından duydukları memnuniyeti dile getirerek, öğrenci kayıt işlemleri sırasında okul müdür yardımcısı Melin Keçeci'ye ve okul yönetimine ilgi alakalarından dolayı da bizzat teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Anadolu, Lisesi, yenilendi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı