Haber Detayı
29 Ekim 2016 - Cumartesi 11:37
 
GEBZE CHP’DE PEHLEVAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
CHP Gebze İlçe Kadın Kolları eski başkanı Arzu Çakmak Pehlevan, “Yarım kalan çalışmalarımızı tamamlamak, projelerimizi hayata geçirmek için kadın kolları başkanlığına adayım” dedi
Gebze Haberi
GEBZE CHP’DE PEHLEVAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP Gebze İlçe Kadın Kolları yönetiminde 6 yöneticinin istifa etmesinin ardından Arzu Çakmak Pehlevan’ın başkanlığında yönetim düşmüştü. Yönetimin düşmesinin ardından Saide Arslan’ın başkanlığında 5 kişilik bir kurul oluşturulmuştu. Oluşturulan kurul olağanüstü kongre kararı alarak 19 Kasım-20 Kasım tarihlerini kongre günü ilan etmişti. İlan edilen olağanüstü kongre takviminin ardından kadın kolları başkanlığı için ilk aday CHP Gebze İlçe Kadın Kolları eski başkanı Arzu Çakmak Pehlevan oldu. Pehlevan bugün gerçekleştirdiği basın açıklaması ile adaylığını açıkladı.

 

KENDİ İSTEKLERİ İLE ADAY OLDULAR

CHP Gebze ilçe binasında gerçekleşen açıklamaya CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, Çayırova İlçe Kadın Kolları Başkanı Suna Çınar, olağanüstü kongre için oluşturulan kurul başkanı Saide Arslan ve kurul üyeleri ile partili kadınlar katıldı. Arzu Çakmak Pehlevan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Değerli partili yol arkadaşlarım bildiğiniz üzere 19 Ekim günü yönetimimizde görev alan 6 arkadaşımızın ortak istifa etmesi neticesinde seçilerek geldiğim CHP Gebze İlçe Kadın Kolu Başkanlığım tüzük kararları gereği son bulmuştur. 13 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirdiğimiz kongre öncesinde yönetim kurulu için görüştüğümüz her isim kendi istekleri ile bu görevlere aday oldukları için listelerde yer almışlardır.

 

ALINAN KARARA SAYGILIYIZ

Kongre sonrası ilk aylarda gerek ilçe çapında gerekse il çapında yapılan tüm çalışmalara ortak kararlar vererek yine hep birlikte katılım göstermiştik. Daha sonrasında ise sebebini bir türlü çözemediğim bir sürece girdik ve yönetimimizde yer alan birkaç arkadaşımızla aramızda oluşan fikir ayrılıkları neticesinde bu arkadaşlarımız gerek yönetim toplantılarımıza gerekse saha çalışmalarımıza katılmamış olması gözden kaçmamıştır. Tüm bu olumsuzluklara rağmen yönetim kurulumuzda uyum içerisinde çalışan diğer arkadaşlarımız ve gönüllü partili kadınlarımız ile çalışmalarımıza ara vermeden hızla devam ettik. Tüm çalışma raporlarımızı başkanlığımız teslim ettik. İstifa eden arkadaşlarımız bu kararı hangi sebeple almış olursa olsunlar hepsine saygımız sonsuzdur. Ama bu aksaklık nedeni ile yarım kalan çalışmalarımız ve hayata geçirilmeyi bekleyen projelerimizi de unutmamız gerekmektedir.

 

TÜM KADINLARI DAVET ETTİ

Her gün daha kötüye giden ekonomi, işsizlik sorunu, tam anlatılmayan kiralık işçi yasası, iç ve dış savaş tehdidi, doğudan batıya göç Türkiye’nin sanayisinin başkenti Gebze’yi ne yazık ki diğer bölgelere göre daha da etkilemektedir. Eğitimden sağlığa, ekonomiden tarıma, çocuk ve kadın hakları başta olmak üzere tüm insan haklarına, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ ilkesine sahip çıkabilecek tek yönetim CHP iktidarıdır. İşte bu nedenle yarım kalan çalışmalarımızı tamamlamak, projelerimizi hayata geçirmek ve CHP’yi önce Gebze’de sonra Kocaeli’de belediye başkanlıkları ile taçlandırarak Türkiye’de iktidara taşımak için 23 Ekim 2016 tarihinde atanan kayyum yönetiminin kararıyla 19 Kasım cumartesi günü yapılacak olan CHP Gebze İlçe Kadın Kolu Başkanlığı için güçlü ve istikrarlın bir yönetimle tekrar adayım. CHP Gebze ilçe örgütünden yer alan tüm kadın üyelerimizi birlik içinde var olmaya davet ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: GEBZE, CHP’DE, PEHLEVAN, ADAYLIĞINI, AÇIKLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı