Haber Detayı
16 Haziran 2017 - Cuma 10:09
 
Gebze'de Buluşacaklar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından Ankara'dan başlattığı 25 gün sürecek 428 kilometre yürüyüşe CHP İzmir örgütü de 17 Haziran Cumartesi günü saat 10.00'da İzmir Cumhuriyet Meydanı'ndan çıkacağı yürüyüşle destek verecek.
Gebze Haberi
Gebze'de Buluşacaklar

HP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu'nun  CHP  İstanbul  Milletvekili  Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından  Ankara'dan başlattığı 25 gün sürecek 428 kilometre yürüyüşe  CHP  İzmir örgütü de 17 Haziran Cumartesi günü saat 10.00'da  İzmir Cumhuriyet Meydanı'ndan çıkacağı yürüyüşle destek verecek. Yürüyüş güzergahı ve zamanlaması,  Kılıçdaroğlu ile  Gebze'de buluşacak şekilde hazırlandı.

CHP  İzmir İl Başkanlığı'nda yapılan ilçe başkanları toplantısından yürüyüş kararı çıktı.  CHP  İzmir İl Başkanı Asuman  Ali Güven, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları üyeleri, partililer, 17 Haziran Cumartesi günü saat 10.00'da Cumhuriyet Meydanı'ndan yürüyüşe başlayacak. Yürüyüşün güzergahı ve zamanlaması,  CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu ile  Gebze'de buluşulacak şekilde ayarlandı.  İzmir Alsancak'tan başlayacak yürüyüş;  Manisa,  Akhisar,  Balıkesir,  Bursa,  Yalova ve  Gebze ile sürecek. Günde 20 kilometre yürüyecek  CHP heyeti, yol üzerindeki otel ve pansiyonlarda konaklayacak. Yürüyüş,  Gebze'ye kadar 433 kilometre olacak,  Gebze'den  İstanbul  Maltepe'ye kadar da 27 kilometre sürecek, toplam 460 kilometre ile tamamlanmış olacak.  

"FAŞİZMİN TÜM BASKILARINI YAŞADIĞIMIZ BİR NOKTADAYIZ"

CHP  İzmir İl Başkanı Asuman  Ali Güven, yürüyüşün il yönetimi ve ilçe başkanları olarak planlandığını ancak isteyen her partilinin yürüyüşe katılabileceğini söyledi. Güven, şöyle konuştu: 

"Adalet için Genel Başkanımızın başlattığı yürüyüş'e  İzmir'den tam destek vereceğiz.  Türkiye adalet yoksunu bir ülke haline getirilmiştir. Bıçak kemiğe dayanmıştır. Genel başkanımız  Kemal Kılıçdaroğlu' nun adalet için başlattığı bu tarihi yürüyüş, siyasi tarihimizde altın harflerle yazılacaktır.  Türkiye'nin yeniden cumhuriyet ayarlarına dönmesi, adaletin yeniden tesis edilmesi, hukuksuzluğun sona erdirilmesi için, bizler de  İzmir'den  İstanbul'a adalet yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz.  İzmir gibi demokrasinin, özgürlüğün ve cumhuriyetin kalesi olan bir kentten bizlerde adalet ve demokrasi için yola çıkıyoruz. Artık yeter dediğimiz, dayanacak sabrımızın kalmadığı, faşizmin tüm baskılarını yaşadığımız bir noktadayız. Her dönemde olduğu gibi  CHP yine yollara düşmekten, sokağa çıkmaktan, elini taşın altına koymaktan çekinmemiştir. Bu yürüyüş bir kurtuluş, yeniden adaletin inşasını sağlayacak bir yürüyüştür. İlçe başkanlarımız ve İl Yönetim Kurulumuzla gerçekleştireceğimiz yürüyüşümüze,  Ata'mızın huzurundan, cumhuriyet meydanından başlamayı uygun gördük. Adalet sağlanıncaya kadar bu yürüyüşümüzden ve mücadelemizden geri adım atmayacağız."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze'de, Buluşacaklar,
Yorumlar
Haber Yazılımı