Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 10:39
 
Gebze’de çalındı Kayseri’de bulundu!
Gebze Haberi
Gebze’de çalındı Kayseri’de bulundu!

Iğdırlı Tanrıverdi Akbulut, 2015 yılında Gebze’de çalınan otomobiline 4 yıl sonra kavuştu. 1996 model otomobiline sarılarak öpen Akbulut, “Ben arabadan umudu kesmiştim. Bulundu haberi gelince çok sevindim. Ruhsat ve plakasını yenileyerek kullanacağım” dedi

Gebze’de özel bir şirkette servis şoförlüğü yapan 71 yaşındaki Tanrıverdi Akbulut'a ait otomobil, otoparktan çalındı. Bir süre aracından gelecek ümitli haberi bekleyen Tanrıverdi Akbulut, daha sonra memleketi Iğdır'a dönerek buraya yerleşti. Otomobilinden ümidi kesen Tanrıverdi Akbulut'a sevindirici haberi Kayseri Emniyet Müdürlüğü verdi. 3 Temmuz 2019 günü uygulama yapan Kayseri Emniyet Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, şüphe üzerine 74 BU 479 plakalı otomobili durdurdu. Aracı kriminal incelemeye alan polisler, şase numarasının başka bir araçtan kesilerek monte edildiğini belirledi. Devam eden inceleme ve soruşturma sonunda otomobilin 15 Temmuz 2015'te Gebze'den çalınan araç olduğu tespit edildi. Bunun üzerine Iğdır'da yaşayan Tanrıverdi Akbulut'u arayan ekipler aracını teslim almasını istedi.

“UMUDUMU KESMİŞTİM”

Kayseri'ye giderek 4 yıl önce çalınan otomobilini teslim alan Tanrıverdi Akbulut, büyük sevinç yaşadı. Akbulut, otomobiline sarılarak onu kaporta ve camlarından öptü. Kavuştuğu otomobil ile Iğdır’ın Cadde ve sokaklarında bir süre gezen Akbulut, Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nden gelen telefon üzerine çok mutlu olduğunu belirterek, Ben aracı unutmuştum. Dört yıl önce parkta çalınan otomobilime kavuştum, Başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne ve polislere çok teşekkür ederim. Yeni kavuştuğum arabama ruhsat ve plaka çıkarıp kullanmaya devam edeceğim dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’de, çalındı, Kayseri’de, bulundu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı