Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 17:14
 
Gebze’de Dergi Okuyarak Yolculuk
Gebze’de sefer yapan Özel Halk Otobüsleri’nde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebzelilerin yolculuk yaptıkları esnada bilgilenmeleri için ‘Bilge Şehir Kocaeli’ dergileri bırakıldı.
 
 
 
Gebze Haberi


Sanayi kenti markasının yanına son yıllarda gerçekleştirdiği ulusal ve uluslararası etkinliklerle ‘kültür ve sanat’ şehri kimliğini de ekleyen Kocaeli, adını aldığı Akça Koca(Akça Bilge)'nin yolundan ilerliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yapılan ‘kültür ve sanat’ etkinliklerinin yanında Kocaeli halkının okuyarak da bilinçlenmesi için Gebze Özel Halk Otobüsleri’ne ‘dergi ve gazete’ alanları oluşturdu. Otobüslere bırakılan gazete ve dergilerle Kocaeli’nin kültür sanat seviyesini daha yükseklere çıkması hedefleniyor. Vatandaşların Kocaeli ve Gebze gündeminden haberdar olmaları için yapılan uygulamadan vatandaşlar oldukça memnun.

DAHA KAPSAMLI ŞEKİLDE DEVAM ETSİN

Uygulamanın devamının gelmesini isteyen vatandaşlar, “Otobüslerde yapılan ‘Gazete ve dergi’ uygulamasını oldukça beğendik. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan dergilerde, Yapılan projeler hakkında bilgi alıyoruz. Bu uygulamada Gebze’nin yerel gazetelerinin de yer almasını temenni ediyoruz.” yorumunda bulundular. Vatandaşların uygulamadan memnun olduklarını belirten Özel Halk Otobüsü Şoförü, “Yolcularımız ‘Gazete ve dergi uygulamasından oldukça memnun. Buradan dergi, gazete ya da kitap alıp yerine başka kitaplar bırakan vatandaşlar var. Büyükşehir’in uygulamasının daha kapsamlı şekilde devam etmesini bekliyoruz.” diye konuştu. 

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Gebze’de, Dergi, Okuyarak, Yolculuk,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
--orta bloklar sağ bitiş --> Haber Yazılımı