Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 10:44
 
Gebze’de Emniyet personeli ödüllendirildi!
Gebze Haberi
Gebze’de Emniyet personeli ödüllendirildi!

Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli toplam 29 personel üstün gayret ve çalışmalarından dolayı başarı belgesi ile ödüllendirildi.

İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili’nin göreve geldiği günden bu yana, emniyet personelleri tarafından yapılan çalışmalarda çok etkili sonuçlar alınması ve yapılan uygulamaların suç oranlarında yaşattığı belirgin düşüş, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler tarafından ödüllendirildi. Güler ödüllendirmenin ortaya çıkan başarılı çalışma sonuçlarına göre yapıldığını bundan sonra da gayretli çalışmaların onurlandırılacağının bilgisini verdi. Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen programa Kaymakam Güler, İlçe Emniyet Müdürü Bilgili ve çok sayıda emniyet personeli katılım gösterdi. Gösterdiği gayretle kısa sürede Gebze’ye imzasını atan Bilgili’ye başarı belgesi Kaymakam Güler tarafından verildi.

3 AYFA 463 BİN 554 ŞAHIS SORGULANDI

Öte yandan Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün son 3 ayda yaptığı çalışmalara ilişkin sayısal veriler kamuoyuyla paylaşıldı. Buna göre 463 bin 554 şahsın GBT sorgulamasını yapmış, 68 bin 397 araçta kontrol gerçekleştirmiştir. 10 yılın üzerinde cezası olan ve aranan 8 şahıs, 5-10 yıl arasında cezası olan ve aranan 15 şahıs, 0-5 yıl arası cezası olan ve aranan 117 şahıs, diğer suç türlerinden aranan şahıslar ile birlikte toplam 5 bin 537 şahıs yakalanmıştır. Bu çalışmalar neticesinde 53 adet tabanca, 5 adet tüfek, 24 adet kurusıkı tabanca, 29 adet bıçak ele geçirildi.

GÜNLÜK KİRALANAN 22 EV KAPATILDI

1072 sayılı rulet, tilt, langırt ve benzeri oyun alet ve makineleri hakkında kanun hükümleri çerçevesinde yapılan denetim ve kontrollerde 18 adli ve idari işlem tesis edilmiş, kumar suçundan 3 adet işlem yapılmış, fuhuş suçundan 22 adet ev, 5 adet günübirlik ev kapatılmış, fuhuş yaptıkları tespit edilen 24 şahıs hakkında adli ve idari işlem yapılmış bu şahısların 4’ü tutuklanmış, 2 şahıs adli kontrol kararı ile serbest kalmış, 17 şahıs sınır dışı edildi.

HIRSIZLIK SUÇU YÜZDE 30 AZALDI

Geç saatte alkol satışı yaptığı tespit edilen 18 işyeri hakkında işlem yapılırken, 4 adet alkollü içki servisi yapan restoran hakkında 26 ayrı işlem uygulandı, 1 adet ruhsatsız olarak faaliyet gösteren restoran kapatıldı. Son 3 aylık periyotta geçen yılın aynı dönemine göre; evden hırsızlık suçunda yüzde 72 azalış, işyerinden ve kurumdan hırsızlık suçunda yüzde 54 azalış, oto hırsızlığı suçunda yüzde 57 azalış, otomobilden hırsızlık suçunda yüzde 77 azalış, bisiklet-motosiklet hırsızlığı suçunda yüzde 36 azalış, kap-Kaç suçunda yüzde 57 azalış, yağma suçunda yüzde 33 azalış, yankesicilik suçunda yüzde 77 azalış, açıktan hırsızlık suçunda yüzde 30 azalış sağlandı. Alınan tedbirler neticesinde malvarlığına karşı işlenen suçlarda yüzde 60 oranında azalma sağlanmıştır.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE SON SÜRAT

Uyuşturucu maddelerle mücadele konularında başarılı çalışmalara imza atan Gebze Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan 54 adet adli işlem tesis etmiş ve 74 şahsı yakaladı. Bu şahıslardan 64’ü tutuklanırken 9 şahıs adli kontrol şartı ile serbest kaldı. Kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda ise toplam 42 adli işlem tesis edilerek, 123 şahıs yakalandı. Bu şahıslardan 17’si tutuklanırken, 19 şahıs adli kontrol kararı ile serbest kalmıştır.

KAYMAKAM GÜLER TEŞEKKÜR ETTİ

Ödül töreninde konuşan Kaymakam Güler, “Gebze Emniyet Müdürlüğümüz başarılı çalışmalar gerçekleştirerek Gebze’de yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve sükununu sağlamak için canla başla görev yapmaktadır. Bugün sunulan hizmetlerin etkinlik ve kalitesinin yükseltilmesine katkı sağladığını ve önlenemez kamu zararlarının önemli ölçüde azaltılması yönünde gayreti olduğunu düşündüğümüz personele başarı belgelerini veriyoruz. Ben Değerli Gebze Emniyet Müdürümüz Adil Uğur Bilgili nezdinde tüm Gebze Emniyet Müdürlüğü teşkilatına, kıymetli personeline başarılı, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Program başarı belgelerinin teslimi ile son buldu.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’de, Emniyet, personeli, ödüllendirildi!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı