Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 16:50
 
Gebze’de Fırınlara Tekli Ekmek Zorunluluğu
Gebze Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Aydemir ekmeğe yapılan zammın ardından fırınlarda tekli ekmek sıkıntısının giderileceğini söyleyerek “Üyelerimize gerekli bildirimleri yaparak tekli ekmek satışını zorunlu hale getirdik.” dedi.
Gebze Haberi
Gebze’de Fırınlara Tekli Ekmek Zorunluluğu

Kocaeli Fırıncılar Odası tarafından Gebze’de ekmek fiyatlarına yapılan zamma vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Daha önce 250 gram ekmeği 1,25 TL’ye alan Gebzeliler, Cumartesi gününden bu yana 200 gram ekmeğe 1,25, 400 gram ekmeğe ise 2,5 TL ödüyor. Vatandaşlar ayrıca fırınlarda tekli ekmek bulunmamasından şikâyetçi olduklarını dile getirdi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Gebze Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Aydemir, “Ekmeklerimizde gramaj düşüşü oldu. 250 gram olan ekmek, 200 grama düştü.  Bunların sebebi; 70 TL’ye aldığımız un şuan 110 TL, 35 TL’ye aldığımız maya 60 TL oldu. Elektrik ve suya gelen zam ortada. Bu yüzden böyle bir yöntem belirlenerek fırıncılara can suyu verildi.

TEKLİ EKMEK ZORUNLULUĞU GELDİ

Gebze, Çayırova ve Darıca’da Halk Ekmek yerlerimizde 400 gram ekmeğimiz 2 liraya satılıyor. Bugün tüm üyelerimize mesaj attık herkes yarından itibaren tezgahlarında tekli ekmek de bulundurmak zorunda. Bu sıkıntının önüne geçeceğiz. Yarından itibaren 400 gram ekmeğin yanı sıra 200 gram ekmek de fırınlarımızdan alabilecekler. Ayrıca gerçekten ihtiyacı olan, durumları kötü olan vatandaşlarımız için zaten fırınlarımızda askıda ekmek uygulamamız var. İhtiyaç sahibi hemşerilerimiz buralardan faydalanabilir.” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’de, Fırınlara, Tekli, Ekmek, Zorunluluğu,
Yorumlar
Haber Yazılımı