Haber Detayı
30 Ağustos 2019 - Cuma 15:25
 
Gebze’de hedef; Zafer Oyunları
Bilişim Vadisi oyun geliştirme yaz kampı olan ‘Oyunla Gelecek’ programı 300 katılımcı ile sona erdi. Kamp süresince 20’den fazla oyun geliştirildi. Yeni hedef; Zafer Oyunları.
Gebze Haberi
Gebze’de hedef; Zafer Oyunları

300 katılımcıyla 19 Ağustos’ta Gebze’de başlayan ‘Oyunla Gelecek Oyun Geliştirme Yaz Kampı’na, Türkiye genelinden 4 bin 500 başvuru yapıldı. Seçilen 300 katılımcıya ücretsiz eğitim verildi. Kamp süresince, 10 günde Bilişim Vadisi Kongre Merkezi'nde 20’den fazla oyun geliştirildi. Bilişim Vadisi’nden yapılan açıklamada, “Üretken, yaratıcı, girişimci bir etkinlik oldu. 20 Ağustos’ta başlayan eğitim programımız, 30 Ağustos’a kadar dolu dolu devam etti. 10 günlük eğitim kampının son iki günü sadece atölye ve yarışmalara ayrıldı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı birlikte kutladık.

 

YENİLİKLERİ DİNLEDİK

Kampımız, Bilişim Vadisi Kongre ve Fuar merkez binasında gerçekleşti.  Binanın hemen yanındaki yeşil alanda kurulan çadırlarda da katılımcılarımıza konaklama imkânı verdik. Konferans oturumlarında sonuç odaklı tartışmalar ışığında sektöre ayna tuttuk. Yurt dışından deneyimli isimler canlı bağlantılarla bize yenilikleri anlattılar. Geceleri ateş başında sohbet ettik. Oyun Geliştirme Yaz Kampı'nı sertifika töreni ile tamamladık. Oyun ve animasyon sahasında Türkiye'nin geleceğine dair heyecan dolu bir kampı geride bıraktık Muhteşem işlere imza atan tüm katılımcılarımızı gönülden kutlarız” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

YENİ İŞ KAPILARI AÇILDI

Kısa zamanda hayat bulan oyunlar uluslararası oyun yayıncılarının da hazır bulunduğu sunumlarda incelendi, değerlendirildi ve pazara sunulmak için geliştirme notları alındı. Sunumlarda hazır bulunan Bilişim Vadisi yetkilileri oyun geliştirmek isteyen gençlere bir çağrı yaparak kuluçka merkezlerine başvurmalarını istedi. Ücretsiz ve gönüllüler tarafından idare edilen oyun geliştirme kamplarının devamının geleceğini ve gençlere her türlü imkanı sunmak için hazır olduklarını bildiren Bilişim Vadisi yetkilileri, zafer oyunları projesinin hayata geçmesi durumunda benzer bir geliştirme kampını gerçekleştirmek için hazırlıklarını sürdürüyor.

ZAFER OYUNLARI

Kampta, 30 Ağustos Zafer Bayramının yüzüncü yılını (2022), 100 dijital oyun geliştirerek kutlamak isteyen kamu, stk ve özel sektör temsilcilerinden oluşan bir platform, bir ‘arama konferansı’ düzenledi. Proje, “oyun geliştiricilerin ‘zafer oyunları’ başlığı çerçevesinde milli mücadele yıllarında yaşananları ve Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi koşullarda hangi değerler üzerine kurulduğunu anlatan oyunlar üretmesi” üzerine şekilleniyor. Çok yönlü, çok dilli, çok kültürlü planlanması gereken oyunların senaryolarının oluşturulması sırasında ilgili kamu kurum ve kuruluşları gençleri destekleyecek.

HABER: KÜBRA AKABALI

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’de, hedef;, Zafer, Oyunları,
Yorumlar
Haber Yazılımı