Haber Detayı
30 Temmuz 2018 - Pazartesi 17:45
 
Gebze’de Sosyal Uyum Projesi
Gebze Gençlik Merkezi aracılığı ile Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı projesi kapsamında Suriyeli gençler Gebze’de sosyalleştirildi.
Gebze Haberi
Gebze’de Sosyal Uyum Projesi

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yürütülen Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Merkezleri aracılığıyla 25 ilde yaşayan Suriyeli ve Türk gençlerle sosyal uyum faaliyetleri, sanatsal, eğitsel ve kültürel faaliyetlerde bulunuluyor. Gebze’de ‘Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı’ projesindeki Suriyeli gençler ve ‘Değerler Eğitimi’ projesindeki gençlerle birlikte Gaziler Dağı'nda piknik yaparak kaynaşıp eğlenceli vakit geçirdiler.

ALTYAPI GÜÇLENİYOR

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Gebze gençlik Merkezi Müdürü Köksal Turan, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından 25 ilde yürütülen ‘Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı’ projesini Gebze’de de gerçekleştirdik. Proje kapsamında gençlerle sosyal uyum faaliyetleri, sanatsal, eğitsel ve kültürel faaliyetlerde bulunuluyor. Ayrıca, dil eğitimine ihtiyaç duyan Suriyeli gençlere Türkçe eğitimleri verilecek. Proje kapsamında, gençlik merkezlerine araç ve personel desteği sağlanarak, gençlik merkezlerinin altyapısı da güçlendirilecek.” dedi.

KÜBRA AKABALI

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’de, Sosyal, Uyum, Projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı