Gebze’de tam zamanlı denetim!
Haber
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 12:09
 
Gebze’de tam zamanlı denetim!
Gebze Haberi
Gebze’de tam zamanlı denetim!

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, “Sağlık için hepimiz için” sloganıyla Covid-19 tedbirlerine yönelik denetimler kapsamında Gebze’de denetime çıktı. Denetimde Gebzelilere yönelik konuşan Kaymakam Güler, “Gebze’de amacımız Coronavirüse karşı topyekün başarıya ulaşmak” dedi.

İçişleri Bakanlığının genelgesi ve Kocaeli Valiliğinin koordinesinde “Sağlık için hepimiz için” sloganıyla Covid-19 tedbirlerine yönelik denetimler kapsamında Gebze’nin en işlek kafetarya, lokanta, taksiler, toplu taşıma araçları ile kamuya açık tüm alanlarına tam zamanlı denetimler gerçekleştirildi. Denetime Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner ve Esnaf odası başkanları katıldı.

AMACIMIZ TOPYEKÜN BAŞARIYA ULAŞMAK

İlçe genelindeki denetimlerin periyodik aralıklarla devam edileceğinin bilgisini veren Kaymakam Güler; “Corona virüsü tedbirleri kapsamında artık daha sıkı denetimler gerçekleştireceğiz. Gebze ilçemizdeki bu denetimlerin en önemli amacı Gebzeli vatandaşlarımızı uyarmak, salgınla mücadeleyi hep birlikte gerçekleştirerek, topyekün başarıya ulaşmak. Gelinen aşamada ise son günlerdeki vaka sayılarını göz önünde bulundurulduğumuzda, hayatımızın her alanında bu mevcut tedbirlere uyulmasının öneminin bir kez daha ortaya çıktığını görüyorum.” dedi.

GEBZE’DE DENETİMLER ARTIK KESİNTİSİZ VE SÜREKLİ OLACAK

Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu ise; “Sağlık Bakanlığı’mızın Salgın Çalışma ve Yönetim Rehberi doğrultusunda hazırladığımız formlar ile süreklilik taşıyacak şekilde kamuya açık tüm alanlardaki işyerlerine tam zamanlı olarak denetimler ve kontroller yapmaya devam ediyoruz. Corana virüsü salgınıyla mücadele amacıyla alınan tedbirlerle beraber belirlenen kurallar noktasında, gerek işletme sahiplerinin ve hizmet sağlayıcıların gerekse vatandaşlarımızın bilinçlendirilmelerini ve kurallara en üst seviyede uymalarını sağlaması amacı ile Gebze ilçemizde denetimlerimiz kesintisiz ve süreklilik teşkil edecek şekilde devam edecektir. Denetimler sırasında vatandaşa rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlere ağırlık veriyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’de, tam, zamanlı, denetim!,
Yorumlar
Haber Yazılımı