Haber Detayı
01 Ocak 2017 - Pazar 11:47
 
Gebze’de Ufka Yolculuk’un Ödül Töreni Düzenlendi
Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışması'nın Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova bölgesindeki idareci ve öğretmenlere yönelik düzenlediği bilgilendirme toplantısı Gebze Ahmet Pembegüllü Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.
Gebze Haberi
Gebze’de Ufka Yolculuk’un  Ödül Töreni Düzenlendi

Türkiye genelinde organize edilen Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışmalarının Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova bölgesi organizasyonunu yürüten Gebze İlim, Kültür ve Çevre Kulübü Derneği (İLKÇEV) tarafından Gebze Ahmet Pembegüllü Kültür Merkezi'nde düzenlenen bilgilendirme toplantısının konukları Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova ilçesinde görev yapan idareci ve öğretmenler oldu.

Yoğun ilgi gösterilen programa Çayırova Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Kocaeli Eğitim-Bir-Sen Başkan Vekili Serkan Varen ve Gebze Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Azmi Tunç'ta katıldı. Açılış konuşmasını İLKÇEV Başkanı Dr. İlhan Kadıoğlu yaptı. Başkan Kadıoğlu, İLKÇEV'in Gebze Bölgesinde yaklaşık 10 yıldan beri faaliyet gösterdiğini, Eğitim başta olmak üzere Kültürel ve Sosyal faaliyetler yaptığını, izcilik, yüzme, okçuluk, bilek güreşi, masa tenisi branşlarında sportif faaliyetlerde bulunduklarını belirterek, Gençlik ve Spor Bakanlığından "Sanayi Bölgesi Gebze'de Çocuklar İzcilikle Tanışıyor" isimli projesiyle ödül aldıklarını belirtti. Kültürel faaliyetlerinin başında Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması geldiğini belirten Kadıoğlu, Bu yarışmayı Gebze bölgesinde 4 yıldır yaptıklarını, amaçlarının toplumda kaybolan okuma alışkanlığının, başta öğrenciler olmak üzere herkese yeniden kazandırmayı hedeflediklerini belirtti. Bundan dolayı Ufka Yolculuk 5 Bilgi ve Kültür Yarışmasına daha büyük hedeflerle hazırlandıklarını belirterek, toplantıya katılan bütün davetlilere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Verilen yemeğin ardından Gebze Bölgesi Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışması Komisyon Üyesi Ömer KURDDAN'ın yarışma hakkında verdiği bilgilendirme sunumu son buldu. Sunumda yarışmanın amacı, şartnamesi, sınav, ödüller ve kitap temini noktasında bilgilendirme yapıldı. Türkiye genelinde yapılan en büyük sivil yarışma ve sınav organizasyonu için tüm idareci ve öğretmenlerden gönüllü destek talebinde bulunuldu.

BEŞ TOPLANTI DÜZENLENİYOR

Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışmalarının ilimiz organizasyonunu yürüten Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü tarafından geçtiğimiz hafta başlayan bilgilendirme toplantılarında 21 Aralık Çarşamba Gölcük ve Karamürsel, 22 Aralık Perşembe Başiskele, Kartepe ve Kandıra, 26 Aralık Pazartesi akşamı İzmit öğretmenleri, 27 Aralık Salı akşamı Körfez ve Derince ilçelerine yönelik toplantı düzenlendi. Son bilgilendirme toplantısı ise Gebze İlim, Kültür ve Çevre Kulübü Derneği(İLKÇEV) tarafından 29 Aralık Perşembe akşamı Gebze Ahmet Pembegüllü Kültür Merkezinde Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerine yönelik düzenlendi.

RESMİ KURUMLARDAN İZİNLİ OLARAK YAPILAN ORGANİZASYON

Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışması; Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından kurumlara gönderilen yazılar ile yarışmanın duyurusu ve katılım noktasında destekleniyor.

HER YAŞTAN KATILIMA AÇIK YARIŞMA

Yarışmanın Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova Bölge Sorumlusu Orhan YAVUZYİĞİT; "Her yaşa yönelik olarak 8 ayrı kategoride düzenlenen "5. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması'nın bu yılki konusu Kur'an-ı Kerim meali olarak belirlendi. Yarışmaya başvurular da 19 Şubat 2017 tarihine kadar devam ediyor. Sınavımız ise 26 Mart 2017 Pazar günü gerçekleşecek." açıklamasında bulundu.

DERECEYE GİRENLERE BÜYÜK ÖDÜLLER

Türkiye genelinde dereceye girenlere 46 Umre + para ödülleri ve teknolojik aletler verileceği yarışmada ilimizde dereceye girenlere ise toplam 155 gr altın ödül olarak verilecek olup Gebze bölgesinde dereceye girenlerde ayrıca ödüllendirilecek. Yarışma hakkında geniş bilgi ve katılım içinufkayolculuk.com adresi ziyaret edilebileceği bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’de, Ufka, Yolculuk’un, , Ödül, Töreni, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı