Haber Detayı
19 Nisan 2017 - Çarşamba 15:59
 
Gebze’de yürüyüş yasak!
Gebze Kaymakamlığı aldığı bir duyum üzerine açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Yürüyüş ve gösteri yapmak yasaklanmıştır” denildi.
Gebze Haberi
Gebze’de yürüyüş yasak!

 

Gebze Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “Gerek açık kaynak araştırmasından elde edilen bilgiler ve duyumlar, gerekse istihbari çalışmalardan elde edilen bilgiler neticesinde “Gebze Emek ve Demokrasi Güçleri”, “Birleşik Haziran Hareketi” adı altında “Hayır biz kazandık. Her türlü hileye, mühürsüz oylara karşı Hayır’ımıza sahip çıkmak için 19.04.2017 Çarşamba günü Saat: 19.00’da Gebze Çamlık Parkında buluşuyoruz” adı altında pretesto amaçlı yürüyüş ve basın açıklaması yapılacağı şeklinde duyumlar alınmıştır” bilgisi paylaşıldı. Konuyla ilgili olarak alınan karar açıklamada şu sözlerle ifade edildi;

“Bilindiği üzere, 15 Temmuz 2016 günü FETÖ/PDY terör örgütünce anayasa ile kurulan hür demokrasi düzeni, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik hain darbe girişimi ile devam eden OHAL süreci ve PKK, LCL, DEAŞ, FETÖ/PDY ve DHKP/C başta olmak üzere ülkemizdeki terör örgütlerinin süre gelen faaliyetlerini kesintisiz devam ettirdikleri ve taşıdıkları eylem potansiyelini her fırsatta ve zamanda fiiliyata geçirme amacında oldukları değerlendirilmektedir” denildi. YÜRÜYÜŞ VE GÖSTERİ YASAKLANDI Açıklamanın sonunda, “İlçemiz genelinde yapılmak istenen her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü, miting, basın açıklaması ve benzeri etkinlikler 19.04.2017 tarihinde yasaklanmıştır.

Alınan yasak kararına vatandaşlarımızın uymaları, kanunsuz, provakatif eylem ve haberlere itibar edilmemesi ve güvenlik güçleri tarafından yapılacak uyarılara uyulmasının kamu düzeni ve güvenliğini sağlama açısından önemli olduğunun bilinmesini kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’de, yürüyüş, yasak!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı