Gebze'deki okul hakkında yıkım kararı yok!
Haber
29 Eylül 2019 - Pazar 16:14
 
Gebze'deki okul hakkında yıkım kararı yok!
Gebze’de bulunan bir okul ile ilgili yıkım kararı alınması rağmen eğitime devam edildiğini iddia eden İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’a Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden jet yanıt geldi. Müdürlükten yapılan açıklamada, okul binasının eskimesinden dolayı yıkılarak yeni bir okul binasının yapılacağı belirtildi.
Gebze Haberi
Gebze'deki okul hakkında yıkım kararı yok!

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki deprem, bir kez daha deprem gerçeğini hatırlattı. Bununla birlikte ise Marmara’da çok daha büyük bir deprem bekleniyor. Deprem tehlikesi ile birlikte bütün gözler hasarlı binalara çevrilmişken Kocaeli’de ise bir okulun yıkım karar olmasına rağmen eğitime devam edildiği iddia edildi. İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Gebze Hacı Halil Mahallesi Adliye Caddesi üzerinde bulunan Osmangazi Ortaokulu binası için yıkım karan çıkartıldığını belirterek, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemi ile soru önergesi verdi. 

YIKIM KARARI YOK!

Konuyla ilgili, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden açıklama geldi. Yapılan açıklamada okul ile ilgili herhangi bir yıkım kararının olmadığı dile getirdi. Okul binasının eskimesinden dolayı yıkılarak yeni bir okul binasının yapılacağı belirtilen açıklamada, ihalenin sözleşme aşamasında olduğu ifade edildi. Bununla birlikte ise Kocaeli’nde hiç okul için yıkım kararının bulunmadığı belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze'deki, okul, hakkında, yıkım, kararı, yok!,
Yorumlar
Haber Yazılımı