Haber Detayı
31 Ocak 2016 - Pazar 11:31
 
Gebze’den Suriye’ye 3 TIR un yardımı
İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım: Suriye’de açlık pazarlık konusu yapılıyor. İHH Gebze Şubesi’nin Kentin Kadınları Platformu ve Kocaeli Erzurum Dernekleri Federasyonu’nun katkılarıyla topladığı yardım tırları Suriye’ye dualarla uğurlandı.
Gebze Haberi
Gebze’den Suriye’ye 3 TIR un yardımı

Yardım TIR’larının hareketinden önce Gebze Kültür Merkezi Kardelen Nikah Salonu’nda İnsani Yardım Vakfı Gebze Şubesi tarafından bir program düzenlendi. Programa Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve eşi Ragibe Köşker, Başkan Yardımcısı Nilay Ayran, İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, AK Parti Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Kurt, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Gebze İlçe Müftüsü Şaban Apaydın, İHH Gebze Şube Başkanı Turgut Veyisoğlu, Kentin Kadınları Platformu Başkanı Tuba Şensoy,   Kocaeli Erzurumlular Dernekler Federasyonu Başkanı Tekin Dursun,  Kentin Kadınları Platformu kampanya sorumlusu Nilgün Yönten, Ak Parti Gebze ilçe yöneticileri, Gebze STK temsilcileri ve İHH gönüllüleri katıldı.

MAZLUMA DESTEK GENLERİMİZDE VAR

İHH Gebze Şube Başkanı Turgut Veyisoğlu’nun kuruluşun faaliyetleri ve yapılan yardımlarla ilgili konuşmasının ardından söz alan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Türk milletinin tarih boyunca her zaman mazlumların yanında olduğunu belirterek, “Mazlumun ve güçsüzlerin yanında yer almak, zor durumda olan insanlara yardım, iyilik etmek bizim milletimizin genlerinde var. Geçen hafta da Diyarbakır’ın Sur ilçesine buradan yardım gönderdik. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın öncülüğünde bugün ülkemizden dünyanın her tarafında yaşayan mağdur ve mazlum insanlara yardımlar ulaştırılıyor. Bu noktada Türkiye’mizin birlik ve beraberlik içerisinde ve güçlü bir ülke olması çok önemli. İHH ve diğer yardım kuruluşlarımız uzak coğrafyalarda bir afet, felaket veya savaş durumlarında mağdur insanlara hemen elini uzatıyor. Bu bir imtihandır. Sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte bizler de her zaman mazlumların yanında olacak ve onlara destek vereceğiz” dedi.

SURİYELİ KARDEŞLERİMİZ AÇLIKLA İMTİHAN EDİLİYOR

Programda konuşan İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, 1992 yılında başlayan insani yardım faaliyetleri süresince pek çok ülkeyi gezdiğini ve unutulmayacak acılara ve insani trajedilere şahit olduğunu ifade etti. Suriye’nin bugün bir kara deliğe döndüğünü ve herkesi içine çektiğini belirten Bülent Yıldırım, “Bugün Suriye’deki kadınlar o kadar büyük acılar içerisinde kıvranıyorlar ki, kıyametin kopması için dua ediyorlar. Allah hiçbir kadın ve çocuğu Esat rejiminin eline düşürmesin” dedi. Suriye’deki Müslümanların açlıkla imtihan edildiğini kaydeden Bülent Yıldırım, “Bugün Suriye’de 20’ye yakın ülkenin uçağı kadınları, çocukları, mazlum insanları bombalıyor. Rusya neden İHH’nın ekmek fırınını bombalıyor? Kadınların, çocukların açlığını pazarlık konusu yapıyorlar. Yardımları daha fazla artırmamız lazım. Bizler iyilik ve takvada yarışalım. İhtiyaç fazlası tüketim yapmayalım. Kazancımızı israf etmeyelim. ABD ve İsrail 1 milyar insanı savaşa sokmak istiyor. Türkiye İslam dünyasının güçlü bir kalesidir. Türkiye’yi de bölmek ve zayıflatmak istiyorlar. Kürt sorunu çözülme aşamasındayken, bir çok haklar verilmeye başlanmışken Güneydoğu’da savaş çıkardılar. Demek ki burada bir dış parmak var” diye konuştu.

Kentin Kadınları Platformu Başkanı Tuba Şensoy, kampanya sorumlusu Dr. Nilgün Yönten, KEDFE Başkanı Tekin Dursun ve Gebze İHH Başkan Yardımcısı Adem Çiftçi ve GENÇ İHH Başkanı Fatih Yazıcı’nın da kısa bir konuşma yaptığı program sonunda yardım TIR’ları Cumhuriyet Meydanı’ndan dualarla Suriye’ye uğurlandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’den, Suriye’ye, 3, TIR, un, yardımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı