Haber Detayı
20 Ocak 2019 - Pazar 18:38
 
Gebze en seçkin ilçe olacak!
Gebze Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, muhteşem bir Mitingle seçim startını verdi
Gebze Haberi
Gebze en seçkin ilçe olacak!

Gebze Bağımsız Belediye Başkan Adayı Serap Çakır, seçim startını düzenlediği miting ile verdi. Gebzespor’un efsane Başkanı İlker Çakır’ın eşi olan İş Kadını Serap Çakır, Bağımsız belediye Başkan adayı olarak siyaset arenasına girdi. Kent Meydanı’nda düzenlenen Muhteşem bir miting ile seçim startını veren Çakır, iddialı geldiğini kamuoyuna gösterdi. Binlerce Gebzeli Serap Çakır'ı bağrına basarak güçlü bir destek verdi. İlk olarak adaylık sürecine değinen Çakır, “Bu yaşıma kadar normal vatandaş olarak yaşarken siyaset düşünmediğim bir şeydi. Aday olmam konusunda çok fazla kamuoyu baskısı vardı. Düşündüm ve bu isteğe kayıtsız kalmayarak en doğrusunun Bağımsız aday olarak başvurmam olduğu kanaatine vardım. Cuma günü resmi başvurumu yaptım. Bağımsız Gebze Belediye Başkan adayı olarak karşınıza çıktım. Sizlerin huzurunda 15 Temmuz Milli irade Meydanı’nda seçim startımı vermiş bulunmaktayım.”dedi.

GEBZE’NİN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ

Gebze’nin çözülmeyi bekleyen sorunlarına değinen Çakır, “Gebze’de doğan, büyüyen ve yaşamaya devam eden bir kişi olarak en az sizler kadar Gebze’nin sorunlarını biliyorum. Hürriyet-Yavuzselim-Kirazpınar gibi bazı mahallelerde var olan mülkiyet sorunu. Trafik sorunu, sosyal ve kültürel alan yokluğu, yeşil alanların bitme noktasına gelişi Her branştan spor kulüplerinin yetersiz tesis ve maddi sorunları, Kütüphane, Pazar sıkıntısı, Hava Kirliliği, Bayanlara ,çocuk ve gençlere yönelik sosyal faaliyet alanlarının olmaması, Kent meydanında var olan sorunlar, Tarım ve hayvancılık alanında köylülerin sorunları. Bunlar sadece var olan sorunların bir kısmı. Daha yaşanılır bir Gebze için çözüm yollarımız hazır. Saha çalışmalarımızda sizlerle yakından görüşerek çözüm yollarımızı birlikte konuşacağız. Mahalle mahalle gezerek sorunlarınızı sorup birde sizlerden dinleyeceğiz. Gebze’yi el birliğiyle Kocaeli’nin ve Türkiye’nin en seçkin ilçesi haline getireceğiz.

ŞEFFAF VE ÜRETKEN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE YÖNETİM

Yaptığımız her işin hesabını verebilecek bir yönetim anlayışı ile eşitlikçi muamele ile işlerimizi yürüteceğiz. Belediyede işinizi gördürmek için aracıya ihtiyaç duymayacaksınız. İşlemleriniz güler yüzlü bir belediye ekibi tarafından seri bir şekilde yapılacak. Ekonomi, teknoloji, sanayisi, coğrafyası  Gebze’yi ayrıcalıklı kılıyor. Bizde tüm kurumlarla iyi ve uyumlu bir profil sergileyerek başarılı çalışmalara imza atacağız.

GEBZE’Yİ EN SORUNSUZ VE EN SEÇKİN İLÇE NASIL YAPACAĞIZ

Araştırma verilerine göre New York, Pekin, Moskova, Oslo, Viyana, Zürih gibi şehirler Dünya’ca tanınan, yaşam kalitesi en yüksek ve ülkelerini dünya ekonomisinde önlere çıkaran güce sahip şehirlerdir. Fakat bu şehirlerden çok azı ülke ekonomisine, Gebze bölgesinin yaptığı gibi 13 değerinde katkı yapmaktadır. Bu veri bile Gebze’nin Türkiye için hayati önemini vurgulamaya ve dünya çapında ekonomisi en güçlü birkaç şehir arasında sayılmasını anlamamıza yetiyor. Böylesine güçlü bir ekonomiye sahip bir ilçede ne yapılabilir diye düşünmek bile gereksiz olur. Ne istersek yapılır. Sonuç olarak ekonomi, politik güç, yaşam kalitesi ,yüksek ve küresel rekabet gücü incelendiğinde Gebze ile rekabet edebilecek şehir sayısı Dünya’da bile çok azdır.

SEÇİM SİZİN ELİNİZDE

Bizler Gebze paydaşları olarak ‘’üreten ve ürettiğiyle büyüyen bir Türkiye’’ hedefine ulaşabilmek için Gebze’yi ‘’üretim şehri modeli’’ üzerinde geliştirmek için çaba göstererek hem Gebze’ye hem de ülke ekonomisine en büyük katkıyı sunacağız. Daha yaşanılır bir Gebze için olması gereken tek şey seçimi kazanmak. Gebzemizi herkesin mutlu, huzurlu olduğu, zorunlu yaşanılan bir yer değil, severek yaşanılıp tercih edilen bir yer konumuna getireceğiz. Modern ve daha yaşanılır bir Gebze sizin elinizde. Sizin seçimleriniz sizin kaderinizi belirliyor. Doğru tercih mutluluk getirir. Bunları ayrıntılarıyla uzun uzun hep birlikte konuşacağız. “dedi. Çakır, konuşmasının sonunda hazırladığı projeleri Gebzelilerle paylaştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, en, seçkin, ilçe, olacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı