Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 14:30
 
Gebze Final’den, lösemili çocuklar için kermes!
Gebze Haberi
Gebze Final’den, lösemili çocuklar için kermes!

Gebze Final Akademi Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri LÖSEV’e destek amaçlı yardım kermesi düzenledi. Kermeste konuşan Final Akademi Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Orhan Koç, kermesin öneminden bahsederek, kermesten elde edilecek gelirin LÖSEV’e bağışlanacağını söyledi.

Gebze Final Akademi Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri LÖSEV’e destek amaçlı yardım kermesi düzenledi. Final Akademi Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Orhan Koç, kermesin öneminden bahsederek “Bu gün Final Okulları olarak okulumuzun bahçesinde bir yardım kermesi düzenlemiş bulunmaktayız. Bu yardım kermesi lösemili çocuklara ve  lösemi hastası olan gençlerimize yardım amacı ile gerçekleştirdik. Bir sosyal sorumluluk projesi olarak ve değerler eğitimi kapsamında yaptığımız bu kermeste Öğretmenlerimiz LÖSEV vakfı ile birlikte çalışma içerisine girdi. Bu kermesin en önemli özelliklerinden biri burada satışa sunulan ürünlerin tamamı öğrencilerimiz, aileleri ve Öğretmenlerimizin emekleri ile yapılan ürünlerden oluştu." ifadelerini kullandı.

LÖSEV’E BAĞIŞLANACAK

Orhan  Koç, “Bu ürünlerin satışından elde edilen gelirde LÖSEV’e bağışlanacaktır. Lösemili çocukların tedavisine ve diğer ihtiyaçların giderilmesinde değerlendirilecektir. Emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Burada bulunan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizler Final okulları olarak sadece eğitim boyutları ile yani akademik boyutları ile ilgilenmiyoruz. Bunun yanı sıra çocuklarımızın çok yönlü yetişmeleri için özelikle sosyal sorumluk projesinde görev almasını ve değerler eğitimi konusunda farkındalık oluşturmalarını fazlasıyla  önemsiyoruz. Bu anlamda bu gün gerçekleştirmiş olduğumuz bu kermesin de değerler eğitimi noktasında çocuklarımıza çok önemli kazanımlar kazandırdıklarının farkındayız” diye kaydetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Final’den,, lösemili, çocuklar, için, kermes!,
Yorumlar
Haber Yazılımı