Haber Detayı
16 Aralık 2018 - Pazar 14:02
 
Gebze İHH, Balay’a gitti!
İHH İnsani Yardım Vakfı Gebze Temsilciliği, Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Olsun" projesini anlatan İHH İnsani Yardım Vakfı Gebze Temsilciliği yetkilileri “5 adımda 1 yetime sahip çıkabilirsiniz” dedi.
Gebze Haberi
Gebze İHH, Balay’a gitti!

İHH İnsani Yardım Vakfı Gebze Temsilciliği, Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Olsun" projesini anlatan yetkililer, Yemen başta olmak üzere Müslüman ülkelerde yaşanan zulümlerle ilgili de yardım desteği isteyerek, istişarelerde bulundular. Ziyarette "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Olsun" projesi ile ilgili Kaymakam Balay’a bilgi veren İHH Gebze İlçe Temsilcileri, “Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca yetim çocuk aile şefkatinden uzak, açlık ve şiddetle iç içe yaşıyor. İnsan kaçakçılığı, çocuk işçiliği, organ mafyaları,  suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri ile madde bağımlılığı bu çocukların karşılaşabileceği tehditlerden sadece birkaçı. İHH İnsani Yardım Vakfı olarak, tüm bu tehditler karşısında yetim çocukların korunabilmesi ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirilebilmesi için çalışmalara başlayarak, bu kapsamda birçok projeye imza attık. Bunlardan yalnızca biri olan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesiyle ise öğrenciler de çalışmalara dahil edildi. Ülkemizdeki tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, özel okul ve Kur’an kursu öğrencilerinin katılabildiği bu kampanyayla bir sınıftaki öğrenciler her ay harçlıklarından biriktirdikleri 100 lira ile yetim kalmış bir çocuğun ihtiyaçlarını yıl boyunca karşılayabiliyor. Her sınıfın kendi akranı olan bir yetimin ihtiyaçlarını karşıladığı bu kampanya ile dünyanın farklı noktalarına “iyilik köprüleri" kuruluyor. Köprünün bir ucunda yer alan yetim çocuklar bu sayede dışarıdaki tüm tehlikelerden korunarak insani bir yaşam sürme fırsatı bulurken diğer ucundaki yardımsever öğrenciler ise paylaşmayı, bilinçli ve duyarlı olmayı öğreniyor.” dedi.

5 ADIMDA 1 YETİME SAHİP ÇIKIN

Kelebek etkisi misali yapacağınız küçük yardımlarla, bir yetimin ihtiyacını karşılayabilir, hayallerini gerçekleştirebilirsiniz.” diyen İHH Gebze İlçe Temsilcileri, “5 adımda 1 yetime sahip çıkın” dedi. Bu 5 adımı da anlatan yetkililer, “ Sınıf adına ihh.org.tr/bagis/yetim adresi üzerinden başvuru formu doldurulur ve ilk bağış gerçekleştirilir. İHH Yetim Birimi, başvuran sınıfı bir yetim ile eşleştirir. Yetimin bilgilerini içeren “Yetim Bilgi Formu” posta ile sınıfa gönderilir. Sınıfta her ay 100 TL toplanır, İHH’ya bağış olarak gönderilir. Gönderilen bağış İHH tarafından yetime ulaştırılarak ihtiyaçları karşılanır.” dedi.

GÖNÜLDEN DESTEKÇİNİZ

İHH'nın önce kendi ülkesinden başlayarak, dalga dalga dünyaya yardım ulaştırma gayretinde olan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade eden Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, “İnsanlığa hizmet eden çeşitli projeler ile milyonlara ulaşan İHH’ya gönülden destek verdiklerini ifade ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, İHH,, Balay’a, gitti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı