Haber Detayı
04 Mart 2016 - Cuma 20:51
 
Gebze İle Dirsek Teması
Vali Ali Fidan Düzce’de göreve başlamasından bu yana büyük bir özveri ile çalışarak, Düzce’nin ilçelerini, köylerini, sanayi tesislerini ziyaret edip yapılan çalışmaları yerinde inceliyor.
Gebze Haberi
Gebze İle Dirsek Teması

Vali  Ali Fidan  Düzce'de göreve başlamasından bu yana büyük bir özveri ile çalışarak,  Düzce'nin ilçelerini, köylerini, sanayi tesislerini ziyaret edip yapılan çalışmaları yerinde inceliyor.

Düzce'deki kamu ve özel yatırımları, başlanan ve devamı olan projeleri yerinde inceleyen Fidan,  İstanbul ve  Ankara gibi dev metropol kentlerin arasında kalan, lojistik anlamda önemli üstünlüğü olan  Düzce'nin gelişimi için geceli gündüzlü çalışmalarına devam ediyor.

Siyasiler ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla sürekli temas halinde olan Vali  Ali Fidan,  Düzce için geliştirilen projeleri  Ankara'da da takip ederek  Düzce'ye katma değer sağlamaya gayret ediyor.  Ankara kanadında önemli ikili ilişkilere sahip olan Fidan,  Düzce'nin gelişimini tamamlaması ve gelişmiş kentler arasındaki yerini alması için özveriyle mücadele ediyor.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNE ÖNEM VERİYOR

Sanayi ve Turizm kenti olarak konumlanan  Düzce'nin nitelikli sanayi ile güçlenmesini isteyen Fidan, yeni kurulacak olan Organize Sanayi Bölgeleri'nde özellikle yüksek teknoloji üretimi ve katma değeri yüksek sanayinin  Düzce'ye yatırım yapmasını hedefliyor. Bu kapsamda  Gebze  Organize Sanayi Bölgesiyönetimiyle görüşen Fidan,  Düzce'de de yüksek teknolojinin ön planda olduğu Organize Sanayilerin kurulması için lobi faaliyetlerini sürdürüyor.

Ekonomik ve ticari kapasitenin arttırılması için  Ankara'da  Düzce Tanıtım Günleri'nin düzenlenmesini sağlayarak  Düzce'nin lobisini güçlendirmeyi hedefliyor.

Vali Fidan, üniversite öğrencilerine verilen değeri ön planda tutarak ilde bulunan 1999 depremleri sonrası inşa edilen ve atıl durumda olan kalıcı işyerlerinin öğrenci yurtlarına dönüştürülmesi için Yurt-Kur ile protokol imzalayarak yılların kanayan yarasına çözüm buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, İle, Dirsek, Teması,
Yorumlar
Haber Yazılımı