“Gebze, kendine güvenen sanayicilerin bulunduğu bir merkez”
Haber
17 Eylül 2020 - Perşembe 14:50
 
“Gebze, kendine güvenen sanayicilerin bulunduğu bir merkez”
VATAN PARTİSİ GENEL BAŞKANI DOĞU PERİNÇEK;
Gebze Haberi
“Gebze, kendine güvenen sanayicilerin bulunduğu bir merkez”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Gebze PİMTAŞ’ta gerçekleştirilen programda, “Gebze, ‘Ben yaparım’ diyen ve kendine güvenen sanayicilerin bulunduğu bir merkez. Gebze’yi örnek alan diğer sanayiciler ile ekonominin yükselişinin ateşi Gebze’den yakılacak” dedi.

Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Pimtaş Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz ve sanayicilerin katıldığı ‘Bugünden Türkiye’nin Geleceği’ adlı bir toplantı düzenlendi. Pimtaş Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya; Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Güzeller OSB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan, bir önceki dönem Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve sanayiciler katıldı.

BU PROGRAMLAR GEBZEMİZİN ÖNEMİNİ ARTTIRIYOR

Toplantının açılış konuşmasını Pimtaş Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz yaptı. Tahmaz, “Gebzemizin öneminin artması adına her ay bu tarz programlar düzenleyerek, sanayicilerimize ışık tutuyoruz. Bu ayki konuğumuz Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek. Doğu Bey bizleri kırmayarak programımıza geldi. Sanayicilerin yanında olduğu ve bilgileriyle bize ışık göstereceği kendisine teşekkür ederim” diye konuştu.

GEBZELİ SANAYİCİLERİN EĞİTİME DESTEĞİ BENİ SEVİNDİRDİ

Pimtaş Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz’ın ardından Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek konuştu. Perinçek konuşmasında Gebze’nin önemine değinerek, “Gebze, ‘Ben yaparım’ diyen sanayicilerin bulunduğu bir merkez. Gebze’yi örnek alan diğer sanayiciler ile ekonominin yükselişinin ateşi Gebze’den yakılacak. Burada bir üniversite olduğunu sevinerek öğrendim. Bu denli önemli bir bölgede üniversite bulunması, üniversite-sanayi işbirliğini yansıtacak en güzel örneklerden biri olabilir. Sadece üniversitede değil eğitimin diğer kademelerinde de sanayicilerin desteklerinin olması beni çok sevindirdi” dedi.

TÜRKİYE DÖNÜM NOKTASINDA

Perinçek konuşmasının devamında sanayicilere ekonomi hakkında değerlendirmede bulundu. Başkan Perinçek konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye bir dönüm noktasında. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı üretim-istihdam odaklı bir ekonomiye geçiş Türkiye’de aslında bir devrim. Türkiye uzun zamandır ucuza aldığı pamuğu kendisi üretmiyor. Türkiye, ucuz kömür alacağım derken diğer ara üretimlerini de gerçekleştiremedi. Üretmeyen ülke ihraç edemez.

2030’DA TÜRKİYE DÜNYANIN BEŞİNCİ BÜYÜK EKONOMİSİ OLACAK

Yeteri kadar üretemeyen ekonomimiz 450 milyar dolar borç içinde. Türkiye böyle devam edemez.  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı üretim-istihdam odaklı ekonomiye geçiş Türkiye’nin dönüm noktası olacak. İşin doğrusu da budur. Güvenilir İngiliz kaynaklarına göre 2030 yılında Türkiye, 10 buçuk trilyon dolarla dünyanın beşinci büyük ekonomisi olacak. Türkiye’nin sadece özgüvene ihtiyacı var.”

ERKEN SEÇİM İHTİMALİ YOK

Daha sonra basın mensuplarını sorularını yanıtlayan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, erken seçim ihtimalini değerlendirdi. Perinçek, “Erken seçim ihtimali görmüyorum. Çünkü erken seçim Cumhurbaşkanlığı değişimi olacaksa olur. Hükümetin erken seçime gitmesini kendisi açısından akıllı görmüyorum. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile Hükümeti milletten koparttık. Cumhurbaşkanı ile millet arasında iletişimi koparan bir sistem kuruldu, bu yanlış. Eskiden seçilmiş bakanlara bağlı bir millet vardı bu da hükümete olan güveni arttırıyordu. Şimdi, atanmışlara bağlı bir millet buna da kabine diyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Gebze,, kendine, güvenen, sanayicilerin, bulunduğu, bir, merkez”,
Yorumlar
Haber Yazılımı