Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 16:55
 
Gebze ‘Macera’dan Memnun
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in Gebze’yi cazibe merkezi haline getirecek olan projesi Eskihisar Macera Aksiyon Parkı vatandaşların ilgi odağı oldu.
Gebze Haberi
Gebze ‘Macera’dan Memnun

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in Gebze’yi cazibe merkezi haline getirecek olan projesi Macera ve Aksiyon Parkı; dağ kızağı, sportif faaliyet alanları ve doğal yeşilliği ile vatandaşların ilgi odağı oldu. Binlerce metre kare yeşil alandan oluşan Macera ve Aksiyon Parkı, Gebzelilere farlı aktiviteleri bir arada sunuyor.

 

 

DAĞ KIZAĞI VE TIRMANMA KULESİ

Yeşillikleri içerisinde tüm aktiviteleri bir arada yapma imkanı sunan parkta, 510 metre uzunluğa sahip dağ kızağı bulunuyor. Yaklaşık 40 km hıza çıkabilen dağ kızağı ile Gebzeliler, oldukça güzel ve adrenalin dolu zamanlar geçirecek. Ayrıca adrenalin severler için yapılan Tırmanma Kulesi parkın en özel bölümlerinden biri olarak öne çıkıyor. Macera ve aksiyon parkurlarının içerisinde barındıran kule zirveye ulaşanlar için de harika bir manzara sunuyor.

 

 

ÇOCUKLAR İÇİN ÖZEL ALANLAR

Tüm yaş gruplarına hitap eden aktiviteleri bünyesinde barındıran Macera ve Aksiyon Parkı’nda çocuklar da unutulmayarak onlar için de özel alanlar oluşturuldu. Oyun gruplarının bulunduğu parkta, engelli vatandaşların ulaşımı da düşünülerek uygun şekilde dizayn edildi. Engelli çocukların da macera ve aksiyon parkında dolu dolu vakit geçirebilmesi için oyun grupları da özel olarak dizayn edildi. Parkta çocuklar için oyun guruplarının yanı sıra uçurtma alanları ve ‘Flora Bitki’ tanıtım alanları da bulunuyor. Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı’nın adı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Millet Bahçesi olarak değiştirilmişti.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, ‘Macera’dan, Memnun,
Yorumlar
Haber Yazılımı