Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 09:45
 
Gebze’nin Dev Eserlerinde Açılış Zamanı
Gebze Belediyesi Adnan Köşker’in vizyon projeleri bir bir tamamlandı. ‘Daha Yapacak Çok İşimiz Var’ sloganı ile tamamlanan projelerde şimdi sıra açılışta…
Dilovası Haberi
Gebze’nin Dev Eserlerinde Açılış Zamanı

Millet Bahçesi Macera Parkı, Mevlana, Adem Yavuz ve Tatlıkuyu Kapalı Pazar Yerleri, Arapçeşme Bilim ve Sanat Kompleksi, Barış Parkı Sosyal Tesisleri, Ulus Semt Polikliniği, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Tarihi Su Dolabı Restorasyonu, Kargalı Köy Konağı projelerinin tamamlandığını söyleyen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, projelerin açılışlarının yapacağını belirtti.

MİLLET BAHÇESİ MACERA PARKI

Yaklaşık 103 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Eskihisar’daki Macera Aksiyon Parkı, bir parktan çok daha fazlası! Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in Gebze’yi cazibe merkezi haline getirecek olan projesi Macera ve Aksiyon Parkı; dağ kızağı, sportif faaliyet alanları ve doğal yeşilliği ile şimdiden dikkatleri üzerine çekiyor. Binlerce metre kare yeşil alandan oluşan Macera ve Aksiyon Parkı, Gebzelilere farlı aktiviteleri bir arada sunuyor. Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı olarak inşa edilen park, daha sonradan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Millet Bahçesi olarak değiştirildi.

KAPALI PAZAR YERLERİ

Pazarcı esnafının ve Gebzelilerin tüm ihtiyaçlarının düşünülerek inşa edilen Modern Kapalı Pazaryerleri binlerce metrekare alan üzerine kurularak tamamlandı. Modern Kapalı Pazar Yerleri hem pazarcıları hem de Gebzelileri rahatlatacak. Sokaklarda kurulan pazarlar sebebiyle oluşan gürültü kirliliği ve trafik sorunu da çözülmüş olacak.

ARAPÇEŞME BİLİM VE SANAT KOMPLEKSİ

Arapçeşme Bilim Sanat Merkezi’nde çalışmalar son noktaya geldi. İnşa çalışmalarının tamamlandığı ve ince işçilik çalışmalarının son aşamaya geldiği Arapçeşme Bilim Sanat Merkezi bölgenin tüm ihtiyaçları düşünülerek projelendirildi.  Toplam 4 bin 893 metrekare alan üzerine inşa edilen Arapçeşme Bilim Sanat Merkezi Kompleksi içerisinde; spor salonu, nikah salonu, kafeterya, kütüphane, ofisler, etüt odaları, derslikler, oyun odası, belediye hizmet birimleri ve bilgisayar laboratuvarı yer alıyor.

BARIŞ PARKI SOSYAL TESİSLERİ

Bölgenin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak olan tesiste kafe-restoran, düğün salonu, taş fırın, mescit, çocuklar için oyun alanı, idari ofisler ve açık-kapalı otopark bulunacak. Bölgedeki ailelerin nezih bir ortamda yemek yiyecekleri bir restorana sahip olacak tesiste; bölge sahipleri düğün, nişan ve toplantılarını da yapabilecek.

ULUS SEMT POLİKLİNİĞİ

Ulus Semt Polikliniği bölgenin tüm sağlık hizmetlerine cevap verebilecek şekilde projelendirildi.  4 bin 788 metrekare alan üzerine inşa edilen Ulus Semt Polikliniği’nde 112 Acil Sağlık hizmeti başta olmak üzere; 12 adet poliklinik, laboratuar, röntgen odası, enjeksiyon ve müşahede odaları yer alacak. Poliklinikte ayrıca 2 adet kaplı spor salonu da bulunuyor.  Ulus Semt Polikliniği bünyesinde barındıracağı ruh ve sinir hastalıkları bölümüyle de Kocaeli’de bir ilk olma özelliğini de taşıyor.

TARİHİ SU DOLABI RESTORASYONU

İbrahim Paşa tarafından 1644 yılında yaptırılan ve Gebze Stadı’nın yanında bulunan Tarihi Su Dolabı, Gebze Belediyesi tarafından aslına uygun bir şekilde restore ettirdi. Restorasyon hakkında değerlendirmede bulunan Başkan Köşker, “Eskiden harabe bir şekilde bulunan Tarihi Su Dolabı, gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde yeniden hayat buldu. Tarihi Su Dolabı, eskiden çevredeki kuyulardan gelen suların değirmen yardımıyla Gebze’ye dağıtıldığı bir alan. Gebze’nin su ihtiyacı bu kuyudan temin edilmiş.  Özellikle öğrencilerimizi buraya getirerek Gebze’nin geçmişte su temininin nasıl gerçekleştirildiğini görmelerini sağlayacağız. Tarihi Su Dolabı Gebze’mize hayırlı olsun.” dedi.

KARGALI KÖY KONAĞI

666 metrekare alan üzerine inşa edilen ve iki kattan oluşacak olan Kargalı Semt Konağı Kargalı Mahallesi ve bölgeye hizmet edecek. İçerisinde mahalle muhtarlığı ve düğün salonu bulunacak iki kattan oluşan semt konağı, yapılacak açılışın ardından mahalle ve bölge halkının hizmetine açılacak.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’nin, Dev, Eserlerinde, Açılış, Zamanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı