Haber Detayı
15 Eylül 2019 - Pazar 16:17
 
Gebze'nin sorunlarını konuştular
İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı Gebze Kaymakamı Mustafa Güler'in başkanlığında gerçekleşti.
Gebze Haberi
Gebze'nin sorunlarını konuştular

İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı Gebze Kaymakamı Mustafa Güler'in başkanlığında gerçekleşti. 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 40. maddesi uyarınca; Gebze'de kamu kurum ve kuruluşları tarafından yürütülen kamu hizmetlerinin görüşülüp değerlendirilmesi, var ise yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşüleceği İlçe İdare Şube Başkanları toplantısı Kaymakamı Mustafa Güler'in başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya Güler'in yanı sıra Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Nilay Çoşgun, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Burkut, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şeker, Jandarma Komutanı Vekili Ahmet Aksu, Gebze Müftüsü Orhan Örnek, Yazı İşleri Müdürü İsmail Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan ve birim müdürleri katılım gösterdi. Gebze Ticaret Odası Meclis Salonu'nda gerçekleşen program Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlandı.

GÜLER YÜZLÜ KALİTELİ HİZMET

Toplantıda bir açılış konuşmasın yapan Kaymakam Güler şunları aktardı; “ Vatandaşımıza en iyi şekilde hizmet edilmesi için devletin sağladığı imkânları vatandaşa seferber etmek. Kamu hizmetlerinin sunumunda vatandaş odaklı hizmet anlayışını kamu kurum kuruluşlarına yerleşmeli. Vatandaşa değer veren, devletine güven duymasını sağlayan saydam, hesap verebilir, süratli ve güler yüzlü kaliteli hizmet anlayışını kamu kurumlarında hâkim kılmak yerleştirmek hedefimizdir.”

GTÜ HAKKINDA SUNUM

Kaymakam Güler'in ardından söz alan Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilay Coşgun, Gebze Teknik Üniversitesi tanıtımı ve projeler hakkında sunum gerçekleştirdi. Toplantıda kamu kurumları tarafından vatandaşlarımıza sunulan kamu hizmetlerinin daha etkili ve hızlı olması için yapılması gerekenler, kurumlar arası iletişim, kurumlarımız tarafından Gebze'de yapılacak çalışmalar ve gündemdeki diğer konular görüşülerek fikir alışverişinde bulunuldu. Yaklaşık iki saat süren toplantının sonunda dilek ve temennilerin ardından Kaymakam Güler katılımcılara teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze'nin, sorunlarını, konuştular,
Yorumlar
Haber Yazılımı