Haber Detayı
26 Haziran 2018 - Salı 09:31
 
Gebze Sınava Hazır
Haftasonu tüm ülkede olduğu gibi Gebze’de de gerçekleşecek olan YKS Üniversite Sınavları için Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan “Hazırız” dedi.
Gebze Haberi
Gebze Sınava Hazır

Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan bu hafta sonu yapılacak sınavlara girecek öğrencilerin hem ihtiyaçları hem de huzuru için tüm önlemleri aldıklarını gerekli birimlerle yazışmalarını tamamladıklarını ifade etti. Doğan, “İSU, SEDAŞ, Belediye, Rektör Yardımcımız ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile tüm koordinemizi sağladık. O gün öğrencilerimiz huzur içinde sınavlara girecekler. Kaymakamımız Mustafa Güler nezaretinde gerçekleştireceğimiz son toplantı sonrası artık sınavı bekleyeceğiz. Öğrencilerimiz bugün bile sınava girse güvenlikten tutunda tüm detaylarımız hazırdır. Okul müdürlerimiz ile de koordinemiz oluşturuldu.”dedi.

YKS BU YIL İLK KEZ YAPILACAK

3 oturum olarak gerçekleştirilecek olan YKS 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde yapılacak. ÖSYM tarafından açıklanan takvime göre sınav oturumlarının yapılacağı tarihler ve sınav süreleri;

TYT: 30 Haziran Cumartesi - 135 dakika

AYT: 1 Temmuz Pazar -180 dakika

YDT: 1 Temmuz Pazar - 120 dakika

YKS’de uygulanacak olan baraj puanları; TYT için 150 puan, AYT için de 180 puandır. Sınavda baraj puanına ulaşamayan adaylar, üniversite tercihlerinde bulunamaz. Tercihler için, baraj puanlarına ulaşılması gerekir.

ÖSYM’DEN SAAT UYARISI GELDİ!

ÖSYM tarafından sınava girecek adaylar için sınav saati uyarısı yapıldı. ÖSYM’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; TYT ve AYT için adayların saat 10.00’dan sonra, YDT için de saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacakları belirtildi. Sınava girecek adayların, gerekli kimlik ve güvenlik işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sınav başlangıç saatinden en az 1 saat önce hazır olarak bulunması gerekir. Sınav günü, yanında sınav giriş belgesi ve T.C. kimlik kartını bulundurmayan adayların sınav binasına girişine izin verilmeyecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Sınava, Hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı