Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 08:16
 
Gebze Türkiye’ye örnek olmalı!
Ağustos Ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, “Her konuda Türkiye’ye örnek olan Gebze, ‘Deprem Toplanma Alanı’ konusunda da örnek olmalıdır” dedi.
Gebze Haberi
Gebze Türkiye’ye örnek olmalı!

Gebze Ticaret Odası (GTO) Ağustos Ayı Meclisi bugün gerçekleştirildi. Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Meclis Başkanı Oğuz Şerifalioğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Başkan Şerifalioğlu’nun açılış konuşmasının ardından faaliyet raporu sunuldu. Faaliyet raporunun sunumu sonrasında Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler bir konuşma yaptı. Çiler konuşmasında, “Ağustos ayı zaferler ayı. Malazgirt Zaferi ile Anadolu kapılarını Türklere açan atalarımızın temsilcileriyiz. Bundan 851 sene sonra Atatürk tarafından başlatılan Büyük Taarruz da zaferle sonuçlanmıştır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.

İLK YARDIM DERSİ VERECEĞİZ

Artık yapılar bizi öldürmesin. Deprem kader olmamalı, mücadele etmeliyiz. Deprem değil, bilinçsizlik öldürür. 17 Ağustos’ta yaşanan büyük depremden ders alıp bilinçlenmemiz gerekiyor. Bu büyük felaketten sonra ilkyardım tedbirlerini bilmediğimizi fark ettik. Eylül ayından itibaren odamızın meclis üyeleri zorunlu olarak ilkyardım eğitimi alacaklar. Bugün Gebze’de 30’dan fazla toplanma merkezi var. İncelediğimizde dikey binaların arasında bir toplanma merkezi çıkıyor. Askeri Kışla’yı dikey binalardan kurtardık. Bizim düşündüğümüz projede yerin altına ineceğiz. Gebze farklılığını burada da göstermek zorunda. 17 Ağustos’ta alınmaya başlanan ‘Özel İletişim Vergisi’ Gebze Ticaret Odası olarak artık alınmamasını talep ediyoruz. 20 yıl geçti, iletişimden alınan vergiler halen alınıyor. Bu vergi kesilemiyorsa en azından depremde zarar görmemiş bölgelerden alınmamalıdır.

KADIN CİNAYETLERİNE SESSİZ KALMAYALIM

Dilovası Sosyal Etki Merkezi’ne Kurban Bayramı’ndan önce gittik. 3 bin 600 kişiye gıda yardımında bulunduk.  Etki merkezinin etkisini daha da büyütmek istiyoruz. Bu oda Eylül’de randevu sistemi ile çalışmaya başlayacak. Benim üyelerim zamanını burada harcamayacak. 3 yıl sonra odaya girişler azalacak ve özel toplantı salonları yapmaya çalışacağız. 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü de şimdiden kutluyorum. Gün geçtikçe artan ve içimizi acıtan kadın cinayetlerinin de son bulmasını diliyorum. Dünya seyirci kalanlar yüzünden kötü bir yerdir. Kadın cinayetlerine seyirci kalmayalım” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Türkiye’ye, örnek, olmalı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı