Haber Detayı
13 Ağustos 2018 - Pazartesi 20:02
 
GEBZE VE DARICA YİNE ÜVEY EVLAT
Kocaeli'yi Kocaelispor'un daha üstünde bir ligde temsil eden Darıca G.B bu sezonu FEDA yılı ilan ederken, Gebzespor şampiyon olarak yine Kocaelispor ile aynı ayardaki ligde mücadele etmesi için transfer yasağı kördüğümü için kara kara düşünürken Kocaeli'yi yönetenler 3.Lig ekibi Kocaelispor için adeta seferberlik ilan ettiler.
Spor Haberi
GEBZE VE DARICA YİNE ÜVEY EVLAT

Kocaelispor’un transfer yasağının ortadan kalkması için Kocaelispor eski Kaptanı ve MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın fikriyle ortaya çıkan “Efsane geri dönüyor” kampanyası kapsamında Kocaeli’nin tüm dinamikleri Vali Hüseyin Aksoy ile buluştu. 3 ay boyunca devam etmesi planlanan kampanya ile kulübün transfer yasağının ortadan kaldırılması için tüm şehir dinamikleri desteğe çağrılırken Vali Aksoy, “Şehirden büyük destek bekliyoruz” dedi
Kocaelispor’un eski Kaptanı, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın öncülük ettiği, “Efsane geri dönüyor” projesi kapsamında Kocaelili Valiliği tarafından organize edilecek yardım kampanyası için kentin üst düzey protokolü Valilikte bir araya geldi. Proje kapsamında Kocaelispor’a kalıcı sabit gelir sağlamak için kısa süre içerisinde büyük bir yardım kampanyası açılmasına karar verildi. Valilik kontrolünde gerçekleştirilecek kampanyada KSO’ya bağlı sanayi kuruluşları ile KOTO’ya bağlı esnaflardan her ay belli bir ücret talep edilecek. Büyük buluşmada camianın en çok merak ettiği güncel konu transfer tahtasının açılmasıyla ilgili süreçte son durum da masaya yatırılacak. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy toplantıda yaptığı açıklamada Ziraat Bankasında bir hesap açıldığında söylerken, “Kocaelispor’un yeniden üst liglerde mücadele etmesi için kampanyanın topluma yayılması gerekiyor” dedi.

KENTİN DİNAMİKLERİ BULUŞTU

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, Kocaeli Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Durmuş, KOTO Başkan Yardımcısı Volkan Yılmaz, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, AKP İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, CHP milletvekilleri Haydar Akar, Fatma Kaplan Hürriyet, AK Parti milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Emine Zeybek, KSO Başkan Yardımcısı Çınar Ulusoy, İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz katıldı.

"İKİ KEZ TÜRKİYE KUPASI KAZANMIŞTI"

Toplantıda ilk olarak söz alan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Bugün Kocaeli için büyük önem taşıyan Kocaelispor ile ilgili kentin paydaşları bir araya geldi. Kocaeli nüfusu itibariyle 10’uncu büyük şehiriz. Ülke ekonomisine büyük katkı sunuyoruz. Buna rağmen spor kulüplerimiz arzu edilen yerlerde değil. GSGM Kocaelispor’a hizmetlerinde kullanmaları için 33 Bin kişilik stadyum yaptı. Böylesine önemli ve büyük bir stadyumda daha üst liglerde futbol oynanması çok önemli. Kocaelispor kurulduğu günden itibaren şehri en iyi şekilde temsil eden bir kulüp. İki kez Türkiye Kupası kazanmıştı. Avrupa’da ülkemizi temsil etmiştir. Bugün bulunduğu noktada kimsenin arzu etmediği bir nokta. Kentin bütün dinamikleri bugün Kocaelispor için buluştu. Kocaelispor’un önemli bir borç miktarı vardı. Büyükşehir’in katkılarıyla bu azaltıldı.

ZİRAAT BANKASINDA YARDIM HESABI AÇILDI

Şimdi de kalan kısmı kazanmak için bir çalışma ortaya koyuldu. Takımın eski kaptanı ve milletvekilimiz Saffet Beyin çağrısıyla kentin dinamikleri buluştu. Bu çalışmaları yapmak için belirlediğimiz yol haritasında bir yardım toplama kanuna göre komite oluşturuldu. İŞKUR Müdürü, Gençlik Spor İl Müdürü ve Yazı İşleri Müdürümüz ile yardım hesabı oluşturuldu. Ziraat Bankası’nda bir yardım hesabı açıldı. Kulüp yönetimi ile birlikte çalışmaları birlikte daha iyi çalışmayı amaçlıyoruz. Yol haritasında bunun geniş kitlelere yayılarak tüm Kocaeli’yi kapsamasını istiyoruz. Daha geniş katılımla daha az maliyetlerle daha yüksek gelir hedefliyoruz. Kamu çalışanları, özel iş yerlerinde iş verenler gibi unsurların dahil olmasıyla Kocaelispor’un önümüzdeki dönemde yapacağı çalışmalarda onlara yardımcı olacak. Herkesin kampanyaya katılımını bekliyoruz. Herkesin az da olsa katkı vermesi önemli. Zorunlu değil gönüllü bir kampanyadır” dedi

KOCAELİSPOR ARTIK ÇOK DAHA DEĞERLİ

Daha sonrasında söz alan kulüp başkanı Bahri Yavuz, “4 yıl önce Yönetim ile birlikte bu şehrin en değerli markası olduğuna inandığımız Kocaelispor’a aidiyet duyan insanlarla yola çıktık. Büyük zorluklar vardı. Bugün gururla söyleyebiliriz. Kocaelispor bugün ülke futbolunda profesyonel kulüplerin arasında en az borcu olan kulüpler arasına girdi. 130 Milyon borçla başladık. Bir altyapı futbolcumuz yoktu. 4 yıl boyunca çok büyük mücadele sonrası buraya geldik. Ülke futbolunda örnek olarak gösterileceğiz. Geldiğimiz noktanın değerini idrak etmeliyiz. Kocaelispor artık çok daha değerli. Önce kendi ayakları üzerinde duran bir Kocaelispor Daha sonrasında kendi altyapımızda bu şehirle birlikte yola devam edilmesi çok önemli.

"ARKAMIZDAN GELENLERE LEKE BIRAKMAYACAĞIZ"

Bizim hayalimiz devletin yaptığı stada bizim çocuklarımızla çıkmak. İçinde bulunduğumuz 4 yıl önceki durumun kamburu. Biz arkamızdan gelen yönetime leke bırakmayacağız. Akşamdan sabaha başarı bekleyen popülist kültüre göre hareket etmeyeceğiz. Herkesin çorbada tuzu olsun. Kampanya sonucunda toplumun tüm katmanlarının bir arada olması gerekiyor. Stada 150 Milyon TL yatırım yapıldı ve Türkiye’de en iyi 3 stattan biri oldu. Türk futbolu hak ettiği yere gelecek ama herkesin optimum faydalar ile hareket etmesi gerekiyor. Çok büyük paralar harcayarak yarını heba edip günü kurtarmayacağız. Büyükşehir belediye başkanımız büyük sorumluluk aldı. Eğer yarınlara umutla bakabiliyorsa onun sayesindedir. Şehir bize ilk günden beri destek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KARAOSMANOĞLU:70 MİLYON PARA HARCADIK

Bahri Yavuz’un ardından söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Biz Büyükşehir olarak kulüp başkanımızın söylediği gibi önemli bir riski göze alarak kulüp borçlarının ödenmesi için sorumluluk aldık. KDV dahil 70 Milyon para harcadık. Bunu formüle ettik. Profesyonel kulübe yardımcı olmamız söz konusu değil. Biz bu parayı prosedüre uygun ödedik. Şahıslara olan borçlar vardı. Çok açık net borçlar değildi bunlar. 1 liralık borçlar 10 lira yazılmış. Bir şekilde formüle edildi. Biz yapılmayacak bulunamayacak olan bölümü bitirdik. Artık toplum sahip çıkacak. Siyasiler bu işin öncülüğünü yapmamalı. Zararını daha önce gördük. Bugün görmek istemiyoruz. Biz destek olalım. Düşünce ve fikir olarak siyasi partilerimiz destek olsun. Kocaelispor’a herkes sahip çıktığında bu kulüp kentin parlayan markası olacak. Ben şahsi olarak gereken her şeyi yapmaya hazırım. İyi de bir yönetim var. Bu fedakarlığı herkes yapamaz. Birilerini yapması lazımdı. Tabana bunu yaydığınız zaman yapılamayacak bir şey yok” şeklinde konuştu.

AKAR: KENDİ ÇOCUKLARIMIZA ÖNEM VERMEMİZ GEREKİYOR 

Daha sonrasında söz alan CHP milletvekili Haydar Akar, “Kocaelispor söylenince aklımıza geçmiş geliyor. Çocukluğumdan beri Kocaelispor’un maçlarını takip ederim. Bu kulüp bir markaydı bizleri gururlandırdı. Yanlış yönetim, borçlanma, ödemelerin doğru tutulmaması, maliyetlerin hesaplanması, gelir-giderlerin hesaplanması kulübü bu hale getirdi. 4 yılda bu ilke mücadele eden Yönetimin gayretiyle bir noktaya kadar geldi. Büyükşehir katkı olarak nakdi katkı sağladıysa da KEV Tesislerinin iadesi için elimizden geleni yaptık. Aslında Türk futboluna baktığımızda bu durum ortaya çıkması normal. Kendi çocuklarımıza önem vermemiz gerekiyor. Bizim amatör kulüpler yabancılardan çok daha fazla yetenekli futbolcular var. Bizde CHP olarak, kentin vekili olarak elimizden geldiğince bu kampanyaya katkı sunmak için gayret edeceğiz. Bu kampanyanın halka duyurulması ve teşvik edilmesi gerekiyor. Banka hesabına para yatırılması zor gözüküyor. Beklediğimiz rakamları sadece bu şekilde bulamayabiliriz” ifadelerine yer verdi.

M.AKİF YILMAZ'DAN SANCAKLI'YA TEŞEKKÜR

Akar’ın ardından söz alan AK Parti milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, “Bugün Kocaeli’nin tüm unsurları bir irada ortaya koyuyor. Toplumumuzun geleceği olan gençlerimize yönelik önemli bir irade. Kocaelispor başkanımız konuştu teşekkür ediyorum. Kocaelispor simge bir takım. Bize yıllarca başarısını gösterdiler, bu kentte var oldular. Bugün doğru dürüst bir yönetim ve destekle tekrar gençlerimize önem veren, amatör sporu fişekleyen bir şekilde devam edecek. Büyükşehir Belediyemiz büyük bir yükün altına girerek kulübün yükünü büyük şekilde hafifletti. Bütün Kocaeliler bu organizasyona sahip çıkacaktır. Buna mecbur ve mahkumuz. Hepimiz gençlerimiz için çalışıyoruz. Gençlerimize iyi örnekler lazım. Kocaelispor başarıdan başarıya koştuğunda önemli bir örnek olacak. Kentin potansiyel gücünü ortaya çıkaracak değerli dostumuz Saffet Sancaklı’ya da teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

"OLAĞANÜSTÜ BİR MANZARA"

Programda son olarak söz alan ve kampanyanın başlamasına öncülük eden Kocaelispor eski kaptanı ve MHP milletvekili Saffet Sancaklı, “Öncelikle bu manzara olağanüstü güzel bir manzara. Kocaelispor’da 1990’ların başında geldim. O zaman bu takım sadece bir futbol takımı değil bir hedef üzerine kitlenmiş bir şehir vardı. Salı günü Kocaelispor Fethiye Caddesi’nde halk günü yapardı. Geçmişte kötü yönetilmiş olabilir ama bunlar geride kaldı. Erken seçim olmasaydı bu kampanyayı daha önce yapma fikri vardı aklımda. Bu kampanya siyasi bir kampanya olmamalıdır. Kimsede burada siyasi rant beklemesin. İnsanların hafta sonu mutlu olduğu bir şehir bekliyorum. Büyük takımlar yeniden buraya gelsinler. Ben sayın Valimle konuştuğumda bunun siyasi bir yönü olmadığını söyledim.

KARAOSMANOĞLU İLK BAĞIŞI KENDİ MAAŞINDAN YAPACAK

Diğer milletvekili arkadaşlarımızla, İbrahim Karaosmanoğlu ile görüştüm zaten büyük bir borcu kulübün üzerinden aldı. İlk bağışı kendi maaşımdan yapacağım dedi. Kocaelispor bu şekilde kırgınlıkları aşarak insanları birleştirecek. Bugün bu işe start vererek süper ligde oynayan, şehrin çocuklarını oynatan bir Kocaelispor bekliyoruz. Hepimiz Kocaelispor’u öyle bir yere oturtmalıyız ki bu takım kimseye mahkum olmasın. Bizim bu kampanyada bu toplantıyı yaptık diye bir şey yok. Acil şekilde borçlar kapanmalı ve transfer tahtası açılmalı. Biz burada görüntü verdik yeter diye bir şey yok. Farklı projelerde var daha sonra paylaşacağız sizlerle. Bütün Türkiye’ye bakan Kocaeli şehri Kocaelispor’u bir yere getirmeli” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GEBZE, VE, DARICA, YİNE, ÜVEY, EVLAT,
Yorumlar
Haber Yazılımı