Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 19:38
 
Gebze’ye iki millet bahçesi!
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli’ye gelerek Gebze ile ilgili projeleri sıraladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gebze Askeri Kışlası ile Hünkar Çayırı’nın Millet Bahçesi yapılacağının müjdesini verdi.
 
 
 
Gebze Haberi


İzmit Perşembe Pazarı’nda dün büyük bir mitinge imza atan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kocaeli başka. Bu kalabalık dosta güven düşmana da korku verir. Sizlerden aldığımız ilham ile Türkiye kazan biz kepçe ülkemizi adım adım dolaşıyoruz. Sadece seçim dönemlerinde değil en az yılda bir kez Kocaelili kardeşlerimin halini sorduk. Biz Kocaeli’yi çok iyi tanırız. Kocaeli de bizi çok iyi tanır. Sadece Kocaeli değil, ülkemizin her bir köşesini avucumun içi gibi biliyoruz. Biz siyaseti milletimiz için yapıyoruz. Son 16 yılda gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz.

KOCAELİ DERS VERSİN

24 Haziran’da benim halkım, vatandaşım bu yalan üzerine bir şeyler yapmaya çalışanlara sandıkta dersini verecek. Kocaeli bu dersi versin. Ankara’nın İstanbul’un standartlarını Bursa’ya Kocaeli’ye Artvin’e Şırnak’a taşımanın gayretini verdim. Çılgın Türklerden sonra burada da çılgın Kocaeli var. Kocaeli’deki Güneydoğulu kardeşlerime özellikler sesleniyorum;  64 km 4 geniş yol. Muhteşem bir aydınlatma sistemi kurmuşlar. Kayyumla başlayan süreçte böyle bir güzellikler gelmiş. Kanaat önderleri ile toplantı ve iftar yaptık. Biz çamurdan bataktan İstanbul’u kurtardık.

KOCAELİ’Yİ CHP’DEN ALDIK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İstanbullu kardeşim bana bunlardan kurtarmak için yaptı. Kocaeli’yi de CHP’den almadık mı? Aynı şekilde Ankara’yı da CHP’den aldık. Bunların olduğu yerde asla modern bir şehir ve ülke bulamasınız. Biz şimdi modern Türkiye’yi kuruyoruz. Tüm illerimizle birlikte Kocaeli’de de vakit birlik vakti diyor muyuz? Bizi gerçekten anlamak isteyen proje ve yatırımlara baksın. Kocaeli İstanbul, İstanbul da Kocaeli demek. Kocaeli daha farklı olacak. Kocaeli AK Parti siyasetinin sembol şehirlerinden biridir.

3. ÜNİVERSİTE YAPACAĞIZ

16 yılda Kocaeli’ye 24 katrilyon yatırım yaptık. 50-60 kişinin bir sınıfa dolduğu eski kafaya bir son verdik. Gebze Teknik üniversitesini 2. Yükseköğretim kurumu olarak Gebze’ye kazandırdık. Şimdi Kocaeli’de 3. üniversitesinin planlarını yapıyoruz. Değerlendirmeleri yaptık 3. Üniversiteyi Kocaeli’ye kazandıracağız. Ben halkıma ve milletime inanıyorum. Şehrimizin farklı yerlerinde yükseköğrenim yurtları açtık. Yeni yurtlarımız önümüzdeki dönemde açacağız. 33 bin şehir kapasiteli bir stadyum inşa ettik.

MİLLET BAHÇESİ KURUYORUZ

Gebze Kışlası’nın olduğu yerde 400 dönümlük millet bahçesi kuruyoruz. İngilizlerin parkı varsa Kocaelilinin de millet bahçesi var. Millet Bahçesi’nin yanına da Kocaeli’ne yakışır bir camii inşa edeceğiz. Hünkâr çayırının bulunduğu bölgeyi de millet bahçesine çevireceğiz. Gebze Fatih Devlet Hastanesi önümüzdeki ay devreye giriyor. TOKİ aracılığı ile Kocaeli’de 19 bin 300 konutu vatandaşımız ile bir araya getirdik. Osmangazi Köprüsü’nü sadece Kocaeli’ye değil tüm ülkeye kazandırdık. Kuzey Marmara Otoyolu’nu da 2020 yılında tamamlıyoruz.

GEBZE-HALKALI’DA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

TEM Gebze geçişinde 6 tane otoyol üstgeçidi yapmak için yakında ihaleye çıkıyoruz. Yüksek hızlı trenlerle, Kocaeli Türkiye’nin doğusundan batısına her yere bağlanacak. Kocaeli otomobilin Bursa ile beraber merkezi. Bu elektrik elektronik ile çalışacak. Tesla’nın sahibi Ellon ‘Bu adamla iş yapılır diyerek’ ziyaretimize geldi. Gebze- Halkalı banliyö hattında modern çalışmalarımız devam ediyor. Kocaeli’nde 5 Teknokent, 95 AR-GE ve 10 tasarım merkezi kurduk. Gebze’de ilk etabını tamamladığımız Bilişim vadisi ülkemizin kendi teknolojisini ürettiği ve ihraç ettiği bir yer olacak.

GEBZE METROSU KESİNTİSİZ ULAŞIM SAĞLAYACAK

Gebze- Darıca metrosu bu bölgede kesintisiz bir ulaşım sağlayacak. Buradan Kocaelili yurtdışında olan kardeşlerimize de ulaşacaksınız. Bunları ihmal etmeyin. 24 Haziran bir baka. Türkiye yeni bir döneme giriyor. Bizimle uğraşan dünyaya en güzel cevabı siz vereceksiniz.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Gebze’ye, iki, millet, bahçesi!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı