Haber Detayı
28 Mart 2016 - Pazartesi 16:18
 
Gebze yeni kütüphanesine kavuştu
Gebze Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı himayesinde gerçekleşen 2. İyilik Festivali kapsamında, Kastamonu Entegre’nin desteğiyle hayata geçirilen Gebze Öğrenci Yurdu Kütüphanesi’nin açılışı yapıldı. Açılışa Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, Yurt Müdürü Resul Kotan ve öğrenciler katıldı.
Gebze Haberi
Gebze yeni kütüphanesine kavuştu

Avrupa'nın en büyük MDF, yonga levha ve laminat parke üreticilerinden Kastamonu Entegre’nin desteğiyle, Gebze Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Gebze Öğrenci Yurdu Kütüphanesi açıldı. Kütüphane açılışı öncesi düzenlenen bağış kampanyası ile toplanan kitapların da raflardaki yerini aldığı kütüphane artık Gebze’li öğrencilerin hizmetinde.

Açılışta konuşma yapan Kastamonu Entegre Fabrika Direktörü Yusuf İleri okuyan ve üreten nesillerin önemine vurgu yaparak “Gebze’de 1994 yılından beri üretim faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. 22 yıllık geçmişimizle ve çalışan ailemizle biz de artık Gebze’nin yerlisiyiz. Kastamonu Entegreli’ler olarak yaşadığımız bölgeye karşı olan sorumluluğumuzu her an omuzlarımızda hissediyoruz ve gereklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Kütüphanecilik bizim kültürümüzde eskiye dayanan bir özellik olmasına rağmen günümüzde okumaya ayrılan sürenin azaldığını görüyoruz. Türkiye kitap okuma oranında, dünya ülkeleri arasında 86′ncı sırada yer alıyor. Avrupa’da kitap okuma oranı yüzde 21 iken bu oran Türkiye’de sadece 10 binde 1 olarak karşımıza çıkıyor. Bize düşen ise değişimi kendimizden hareketle çevremizde başlatmak. Evde, okulda, iş yerinde bu oranı artırmak için çalışmalar yapmak. Hayatımızın her alanında okumayı, araştırmayı ve öğrenmeyi hedef haline getirmeliyiz. Okuyan bir nesil için Yurtkur Kütüphanesi’nin açılışına yaptığımız katkıdan dolayı gurur duyuyoruz. Bu güzel projeyi gerçekleştirmemizi sağlayan yerel yönetime de teşekkürlerimizi ifade etmeyi bir borç biliyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, yeni, kütüphanesine, kavuştu, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı