Haber Detayı
19 Kasım 2018 - Pazartesi 17:59
 
“Gebze’yi Saadetle Kavuşturacağız”
Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, “31 Mart yerel seçimleri için gece gündüz demeden çalışarak, Gebzelileri Saadet’le kavuşturacağız.” dedi.
Gebze Haberi
“Gebze’yi Saadetle Kavuşturacağız”

Saadet Partisi Gebze İlçe Bakanlığı, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslamoğlu’nun katılımı ile Gebze Kültür Merkezi’nde önceki akşam bir konferans düzenledi. Düzenlenen konferansa Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, Saadet Partisi Darıca İlçe Başkanı Selim Çetinkaya, Saadet Partisi Çayırova Belediye Başkan Aday Adayı Yusuf Aksu, Darıca Anadolu Gençlik Başkanı Ebubekir Akyüz, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve partililer katıldı.

GECE-GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞACAĞIZ

Düzenlenen konferansın açılış konuşmasını Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz yaptı. Başkan Korkmaz, “Saadet Partisi olarak, Milli Görüş belediyeciliğini halkımıza yaşatmak amacındayız. Rüşvet alan da veren de melundur desturuyla yola çıkıp, mücadele etmektir. 31 Mart yerel seçimleri için gece gündüz demeden çalışarak, Gebzelileri Saadet’le kavuşturacağız. Yapılan tüm yanlışlara dur diyerek, belediye imkânlarını yandaşa değil, vatandaşlara aktarmak için çare var. Çalıyorlar ama çalışıyorlar deyip vebale ortak olmamak için çare var. Bu çare saadet partisi yani sizlersiniz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

HUKUK ASKIYA ALINDI

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz’ın konuşmasının ardından Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslamoğlu bir konuşma yaptı. İslamoğlu konuşmasında, “Türkiye sıkıntılı bir mecraya girdi. Bugün bizi yönetenler hukuku askıya aldı. Memlekette yazılı kanunlar çalışmıyor. Ülkemiz tek adam rejimine doğru sürükleniyor. Meclis devreden çıkartılmak isteniyor. KHK’lı doktorların SGK’lı özel hastanelerde çalışmalarını kısmen sağladık. KHK’lı polis, hemşire, öğretmen ne olacak. 15 Temmuz bahane edilerek, iktidar kendi kadrolarına imkan sağlamak istedi. Darbeye karışan herkes yargılanmalı ve cezasını almalı.

SÜRDÜRÜLEBİLİR SİSTEM DEĞİL

Türkiye’yi adeta geçmişe döndürmek istiyorlar. Doğruysa o dönemi neden eleştiriyorsun, yanlışsa neden o dönem gibi hareket ediyorsunuz. Biz putlaştırmanın ve sövmenin karşısında durduk. Tarihe saplanıp kalmayalım. Bir partinin devlete bütünüyle sahip olması. Başkanlık sistemine mutlak karşı çıkılmamalı ama ben bu ülkenin başkanını çağırıp soru soramıyorsa orada sorun vardır. Böyle bir sistem sürdürülebilir bir sistem değildir. Bunu da el birliği ile düzelteceğiz.  Tabana bakıldığında insanlarımızın birbiriyle çözülmeyecek sorunları yok. Bizim ayrımcılık yapabileceğimiz herhangi bir kesim söz konusu değildir. Ama zalimleri sevmeyiz.

GÜVEN ORTAMI KALMADI

Türkiye’de güven ortamı ortadan kaldırılmıştır.  Bugün Türkiye’de kaç kişi kendini güvende hissediyor. Kaç kişi yolunu açık görüyor. Ben size umutsuzluk dağıtmıyorum. Bu ülkede umut var, Buharlaşan parayı engelleyelim bu ülke rahat nefes alacak. Sırt sırta verelim bu ülkeyi 6 ayda ayağa kaldırır 2 yılda uçuşa geçiririz. Çocukları gençleri daha rahat harcanabilir bir hayata sevk ediyorlar. Peygamberime bakıyorum hayat boyu çalışmış, miras bırakmadan bu dünyayı terk etmiş. Neden çocukları tüketime sevk ediyorsunuz. Ortalama üretken bir hayat, kendi ürettiğini paylaşan bir hayat üretirsek kazanırız.

BAŞKANLARI DEĞİŞTİRECEĞİZ

Şeffaf olmadılar, harcamalarını bizlere göstermediler. Ellerinden gelse seçimi de kaldırmak isterler ama burası Türkiye. Türkiye’nin yarısı demokrasi için mücadele ediyor ve sonunda kazanacaklardır. Mahalli seçimlerde gelin bunlara güzel bir ders verin. Mahalli seçimler demokrasiyi oturtmak için bir şanstır. Bir taraf tek adam istiyor, diğer taraf demokrasi istiyor. Milletten yetki isteyelim belediye meclislerini karma yapalım, iyi adayları sunalım. Belediye başkanları da başkanlar da seçimlerle gelecek ve biz de bu başkanları değiştireceğiz.” ifadelerine yer verdi.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Gebze’yi, Saadetle, Kavuşturacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı