Haber Detayı
08 Ocak 2019 - Salı 10:57
 
Gebze Zabıtası 2018’i Denetimlerle Geçirdi
Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler 2018 yılı içerisinde Gebze sınırları içerisinde faaliyet gösteren 1187 iş yerini denetledi, mevzuata uymayan 404 iş yeri hakkında yasal işlem gerçekleştirdi.
Gebze Haberi
Gebze Zabıtası 2018’i Denetimlerle Geçirdi

Gebzelilerin daha güvenli ve hijyenik şartlarda alış verişlerini gerçekleştirmeleri için denetimler gerçekleştiren Gebze Belediyesi Zabıtasına bağlı ekipler 2018 yılı içerisinde Gebze sınırları içerisinde faaliyet gösteren 1187 iş yerini denetledi, mevzuata uymayan 404 iş yeri hakkında yasal işlem gerçekleştirdi. Gebze zabıtası mevzuata uymayan 33 işyerini mühürleyerek faaliyetten men etti. Yapılan denetimlerde halk sağlığını tehdit eden ve son kullanma tarihleri geçmiş 1.084,00 litre, 4.252.00 kg, 1760 adet gıda maddesi imha edildi.

ORTAK ÇALIŞMALAR

Gebze Kaymakamlığı bünyesinde kurulan internet kafe denetleme komisyonu ile yapılan ortak çalışma sonucunda Gebze’de bulunan 19 adet internet kafe yıl içerisinde 4 defa olmak üzere ayrıca; İlçe İzleme ve Koordinasyon Komisyonu ile birlikte 5 eğitim öğretim kurumu da  denetlendi. Gebze genelinde Emniyet Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışmada 5259 sayılı Polis vazife salahiyet kanununa göre 10 adet kahvehane geçici süreyle faaliyetten men edildi. Gebze Kaymakamlığı tarafından oluşturulan El yapımı patlayıcılar (EYP) Mücadele Komisyonu ile yapılan ortak çalışma sonucunda 200 adet işyerinin denetimi yapıldı.

SOKAK SATICILARI VE DİLENCİLER

Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler 2018 yılı içerisinde halk sağlığını tehdit eden ve trafiği engelleyen 2825 seyyar satıcının bölgeden uzaklaştırırken, yaya geliş ve geçişini engelleyerek kaldırım işgali yapan ve insan sağlığını tehlikeye düşüren 124 adet işyerine yasal işlem yaptı. Gebze sınırları içerisinde 675 dilenciye Kabahatler Kanunu gereği yasal işlem yapılarak bölgeden men edilirken, sokakta yaşayan veya çalıştırılan çocukların korunması suretiyle kamu esenliğinin sağlanmasına ilişkin Kocaeli Valiliği tarafından oluşturan Mobil Ekip uygulamasında, diğer kurumlar ile koordineli olarak yapılan çalışmalarda 169 çocuğun ailelerine Kabahatler Kanunu gereği yasal işlemler yapılarak; çocuklar ailelerine teslim edilmiş, tekrarı halinde TCK Kanununa göre Savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı hakkında tebligatlar yapıldı.

PAZARLAR DENETİM ALTINDA

Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler son bir yıl içerisinde 18 pazarda 3678 pazarcı esnafı denetlendi. Bunlar içerisinde 33 pazarcı esnafı hakkında işlem yapıldı 65 Pazar yeri iptal edildi. Ayrıca 2018 yılı içerisinde 8353 adet işyerinde tütün ve tütün mamulleri denetimi yapıldı. Çocukların trafikte daha dikkatli ve bilinçli olmaları için Zabıta Müdürlüğüne bağlı Trafik Eğitim Okulunda 176 okulda bulunan 5765 öğrenciye Trafik Kuralları hakkında eğitim verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Zabıtası, 2018’i, Denetimlerle, Geçirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı