Gebzeli Çocuklar Ata Sporu Binicilikle Tanışıyor
Haber
08 Ekim 2017 - Pazar 10:03
 
Gebzeli Çocuklar Ata Sporu Binicilikle Tanışıyor
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in talimatları doğrultusunda kurulan Atlı Binicilik Merkezi’nde yeni dönemde 6 bin Gebzeli çocuk binicilik sporuyla tanışarak bu sporu aktif bir şekilde yapacak.
Spor Haberi
Gebzeli Çocuklar Ata Sporu Binicilikle Tanışıyor

HEDEF 6 BİN GEBZELİ ÖĞRENCİ

Gebze Belediyesi tarafından Gaziler Dağı manej alanında oluşturulan ve 4 bin Gebzeli çocuğun atlı binicilik sporuyla tanıştığı Atlı Eğitim Merkezi, yeni eğitim dönemine hazır. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in talimatları doğrultusunda sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında hizmet vermeye başlayan Atlı Binicilik Merkezi’nde yeni eğitim öğretim döneminde; 4. sınıfa giden ilköğretim öğrencisi 6 bin çocuk atlı binicilik sporuyla tanışacak.

ÖĞRENCİLER KULÜBE KAZANDIRILIYOR

Geçmiş dönemde bu spor dalıyla tanışan ve Gebze Belediyesi Spor Kulübü’ne kazandırıldığı Gaziler Atlı Eğitim Merkezi’nde çocuklara verilen eğitimler kapsamında ilk olarak binicilikte uyulması gereken kurallar anlatılıyor. Gruplara ayrılan çocuklara daha sonra, ata nasıl binilmesi gerektiğinin anlatıldığı eğitim videosu izletiliyor. Ahır bölümünde atların özellikleri birer birer anlatılarak çocuklara atlar sevdiriliyor. Ata binmeye hazır olan çocuklara son olarak ısınma hareketleri yaptırılıyor.

EĞLENCELİ PRATİK EĞİTİMLER

Gruplar halinde antrenörler eşliğinde manej alanına giren çocukların eğitimlerine başlanmış oluyor. Oldukça keyifli geçen çocukların binicilik eğitimleri sırasındaki mutlulukları ve enerjileri özellikle velileri memnun ediyor. Hayvanlarla yakından temas ve iletişim kurma fırsatı bulan çocukların hayvan sevgileri de pekişmiştiriliyor.

ÇOCUKLARA ZEKA OYUNLARI

Çocuklar için hazırlanan program sadece binicilik eğitimi ile sınırlı kalmıyor. Binicilik eğitimi sonrası çocuklar satranç, zeka oyunları, bocce ile oldukça güzel zaman geçiriyor. Atlı Eğitim Merkezinde ayrıca Özel Çocuklar için Hippoterapi çalışmaları da yapılıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebzeli, Çocuklar, Ata, Sporu, Binicilikle, Tanışıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı