Haber Detayı
18 Aralık 2017 - Pazartesi 14:50
 
Gebzeli Öğretmenler Kınadı
Gebze’de bulunan öğretmenler İzmir’in Ödemiş ilçesi Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürülmesi ve eğitimcilere yapılan saldırılarla ilgili bir açıklama yaparak saldırıyı kınadılar.
Gebze Haberi
Gebzeli Öğretmenler Kınadı

Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şubesi, Eğitim-Sen Gebze Şubesi, Eğitim-Bir Sen ve Eğitim-İş Kocaeli 2 No’lu şubesine bağlı öğretmenler İzmir’in Ödemiş ilçesi Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürülmesi ve eğitimcilere yapılan saldırılarla ilgili bir açıklama yaparak saldırıyı kınadılar. Gebze Endüstri Meslek Lisesi önünde dün gerçekleşen basın açıklamasına Eğitim-Sen Gebze Şube Başkanı Oğur Aydın, Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Orhan Kütük ve Eğitim-İş Kocaeli 2 No’lu Şube Başkanı Bülent Metin, Eğitim Bir-Sen Gebze Temsilcisi Fazlı Yağmur ve çok sayıda öğretmen katıldı.

ŞİDDETİN VARDIĞI NOKTANIN GÖSTERGESİ

Basın açıklamasını Eğitim Bir-Sen Gebze Temsilcisi Fazlı Yağmur yaparak, “Eğitimcileri hedef alan ve hazin sonuçlara yol açan şiddet sarmalı her bakımdan üzücü olduğu kadar düşündürücüdür. İzmir’in Ödemiş ilçesi Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, öğrencisi tarafından tüfekle vurularak hayatını kaybetmiştir. Öğretmenize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve tüm eğitim camiasına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Sebebi ne olursa, iki lise öğrencisinin okul yöneticisine karşı öldürme kastıyla hareket etmesi, şiddetin vardığı noktanın en açık göstergesidir.

KINIYORUZ

Merkeze bağlı MEV Anadolu Lisesinde Müdür Başyardımcısı olarak görev yapan Yücel Düzci ise, saldırıya uğrayan öğrencilerini korumaya çalışırken, gözü dönmüş kişilerin sopalı bıçaklı, muştalı saldırısına uğramış, ağır yaralı olarak hastanede tedavi altına alınmıştır. Öğretmenimize acil şifalar diliyoruz. Kim hangi amaçla yaparsa yapsın, genelde bütün vatandaşlarımızı, hususen eğitimcileri hedef alan şiddet saldırılarını kınıyoruz. Terör saldırıları sonucu şehit edilen Aybüke ve Necmettin öğretmenin acı, hüzünlü hatıraları hâlâ yüreğimizi dağlarken, kaygı verici boyutlara varan bu saldırılar da üzüntümüzü katmerleştiriyor.

MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

İlgililerin daha fazla seyirci kalmadan caydırıcı ve önleyici tedbirler almasını bekliyoruz. Bu saldırılar geleceğimizi karartmakta, eğitim camiasını tedirgin etmekte, birçok mağduriyete neden olmaktadır. Eğitimcilere yönelik her saldırı, aklımızı körleştirmekte, ruhumuzu karartmakta, benliğimizi esir almakta, irfanımızı yok etmektedir. Bu sebeple, cehalete dayanan şiddeti veya şiddete dayanan cehaleti bir an evvel ortadan kaldırmalıyız. Öğretmenlerimizi hedef alan bütün saldırılar sona erdirilinceye, kanlı, karanlık bu şuursuzluk son buluncaya kadar, herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz. Biz bilginin gücünün cehalet cürümüyle sindirilmesine müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebzeli, Öğretmenler, Kınadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı