Haber Detayı
12 Nisan 2018 - Perşembe 15:12
 
Gebzeli Öğretmenlere Danışmanlık Eğitimi
Gebze RAM tarafından rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlara yönelik çözüm odaklı kısa süreli okul danışmanlığı eğitimi verildi.
Gebze Haberi
Gebzeli Öğretmenlere Danışmanlık Eğitimi

Gebze Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) çalışanlarınca, 7 Mart’ta başlatılan hizmet bölgesi olan Darıca, Çayırova, Dilovası ve Gebze ilçelerinde resmi ve özel kurumlarda görev yapan rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlara yönelik yürütülen 4 eğitimden (çözüm odaklı okul danışmanlığı, dikkat oyunları, parçalanmış aileler için danışmanlık, sınav kaygısı eğitimi) biri olan çözüm odaklı kısa süreli okul danışmanlığı eğitimi verildi.

200 ÖĞRETMENE EĞİTİM

Gebze RAM Müdürü Mustafa İşlek eğitim hakkında bilgi verdi. Müdür İşlek, “Kuramsal bilgilerin yanı sıra okullarda uygulanabilir pratiğe dönük örneklere de yer verilen programda yaklaşık 200 rehber öğretmen ve psikolojik danışmanın eğitim alması planladık. Gebze RAM ailesi olarak gönüllü katılım gösteren tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor, çabalarıyla bu eğitimlerin gerçekleşmesini sağlayan RAM çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebzeli, Öğretmenlere, Danışmanlık, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı