Gebzeli Sezer Öğretmen, ödül aldı
Haber
21 Ekim 2020 - Çarşamba 20:55
 
Gebzeli Sezer Öğretmen, ödül aldı
110 ÜLKEDE BİNLERCE ÖĞRETMEN ARASINDAN SEÇİLDİ!
Eğitim Haberi
Gebzeli Sezer Öğretmen, ödül aldı

Gebze’de öğretmenlik yapan ve Hindistan'da AKS Education tarafından 110 ülkede 15 bin öğretmen arasından ‘küresel öğretmen’ ödülüne layık görülen Sezer Ortadağ, ödülünü aldı.

Gebze Mehmet Alp Tiryakioğlu İlkokulu’nda görev yapan Sezer Ortadağ, Hindistan'da AKS Education tarafından 73 ülkede 12 bin öğretmen arasından ‘küresel öğretmen’ ödülünü aldı. Sezer Öğretmen adını; sınıfında her öğrencinin en az iki enstrüman çaldığı ‘Minik Notalar’ grubu ile duyurmuştu. Milli Eğitim Bakanlığının ‘Çizgi Ötesi Öğretmenler’ projesinde yer alan ve eğitimde fark yaratan faaliyetleri ile adından söz ettiren Sezer Öğretmen, gösterdiği özverili çalışmalar nedeni ile ‘küresel öğretmen’ ödülüne de layık görüldü.

 

KÜÇÜCÜK KÖYDEN BAŞLAYAN MACERA…

Aldığı ödülün ardından açıklamada bulunan Sezer Öğretmen, “Küçücük bir köyden başlayıp dalga dalga dünyaya yayılan, uzun ve maceralara dolu bir eğitim yolculuğu bizimkisi. Güneşli bir bahar günü köy okulumuzun bahçesinde otururken öğrencilerimden biri yanıma yaklaşıp karşıda yükselen tepeleri işaret ederek şu soruyu sormuştu: ‘Öğretmenim, sesimizi ne kadar uzağa duyurabiliriz?’ Gülümsemiş ve meşe ağaçlarının doldurduğu tepelere bakarak şöyle cevap vermiştim: ‘Bağırarak karşı tepeye, çalışarak tüm dünyaya duyurabiliriz.’

 

ADINI BÜTÜN DÜNYAYA DUYURDU

110 ülkeden binlerce eğitimci arasından seçilip 2020 Küresel Öğretmen Ödüllerinde yer almak ve güzel ülkemin adını eğitim platformlarında duyurmak benim için tarifsiz bir gurur ve mutluluktur. Başta öğretmenlerim olmak üzere desteğini hissettiğim herkese yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Çocuklarımız için çalışmaya ve üretmeye devam.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebzeli, Sezer, Öğretmen,, ödül, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı