Haber Detayı
15 Eylül 2019 - Pazar 12:30
 
Gebzeliler susuz kaldı!
Gebze İnönü Mahallesi'nde 1200'lük ana şebeke hattı Cuma günü yine patladı. Cuma gününden bu yana Gebze Bölgesi’ndeki su kesintisi vatandaşların tepkisine neden oldu.
Gebze Haberi
Gebzeliler susuz kaldı!

İnönü Mahallesi 1944 sokakta 1200’lük ana şebeke hattı Cuma gecesi patladı. Yine aynı sokakta ilk olarak 21 Ağustos'ta söz konusu şebeke suyu hattı patlamış ve yolda çökme meydana gelmişti. Geçtiğimiz gece yaşanan ikinci arıza Gebze’yi yine susuz bıraktı. İSU gece saatlerinde yaptığı açıklamada, “Söz konusu hattın yenilenmesi ve deplase edilmesi için proje çalışmaları tamamlanmış ve yatırım kararı alınmıştır. Proje, ihale aşamasında olup en kısa süre içerisinde yeni hattın imalatına başlanacaktır” bilgisini paylaştı. 

ARIZA GİDERİLEMEDİ
Arızanın tamir süresini 12 saat olarak öngören İSU, ardından bölgeye kademeli olarak su verilmeye başlanacağını duyurdu. Ancak bölgeye sadece 18.00’dan sonra su vererek vatandaşların kısa süreli rahatlaması sağlandı. Bölge vatandaşı Pazar sabahına yine susuz uyandı. İSU’nun 48 saatten uzun süre bölgeyi susuz bırakması vatandaşların tepkisine neden oldu.

GEBZE'NİN TAMAMINDA SU YOK
Su kesintisinden etkilenen bölgeler: Adem Yavuz, Cumhuriyet, Mimar Sinan, Yavuz Selim, Ulus, ve Hürriyet Mahallesi üstü Kotları, Mevlana ve İstasyon Mahallelerinin bir kısmı, Hacı Halil, Yenikent, Gaziler, Mustafapaşa, Köşklüçeşme, Osman Yılmaz, İnönü, Güzeller, Kirazpınar, Arapçeşme, Sultan Orhan, Tatlıkuyu, Barış, Muallimköy ve Tavşanlı Mahalleleri. Çayırova İlçesi: İnönü ve Emek Mahallelerinin tamamı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebzeliler, susuz, kaldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı