Haber Detayı
26 Kasım 2016 - Cumartesi 21:52
 
Gebzespor'da SGK krizi
Gebzespor'da SGK krizi
Spor Haberi
Gebzespor'da SGK krizi

Gebzespor yönetim kurulu, bugün Gebze Holiday Inn Otel’de SGK borçlarını konu alan bir basın toplantısı düzenledi. Toplantı öncesinde hem sosyal medyadan hem gazeteler aracılığıyla dönemin yöneticilerine toplantıya katılım sağlamaları çağrısında bulunan yönetim, bu çağrıya olumlu bir yanıt alamadı. Borçsuz bir Gebzespor hedefinde büyük önem taşıyan SGK borçları için duyarsız kalan dönemin yöneticilerinden hiçbiri toplantıya katılmadı.  Toplantıya, Gebzespor Başkanı İlker Çakır, kulüp yöneticilerinden Mustafa Turhan, Sezai İri, Adem Yıldırım, Salih Çakıroğlu, Yusuf Öztürk ve Ümit Aydın katıldı.

2 MİLYON’LUK BORCUN 215 BİN TL’YE KAPANMA FIRSATI VAR

İlker Çakır’ın başkanlık koltuğuna oturduğu gün itibariyle  7 farklı döneme ait olan SGK borçlarının büyük fedakarlıklarla 5 döneminin kapatılmasının ardından gözler kalan 2 döneme çevrilmişti. 29 ay önce 2 Milyon TL SGK’ya borcu olan Gebzespor, yeni yasa kapsamında borcu yapılandırarak 215 Bin TL’ye tüm borcu kapatma imkanı ayaklarına kadar gelmişken, eski yöneticilerin bu denli duyarsızlığı sebebiyle borcun yapılandırmasının bozulması tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Gebzespor Aralık ayı sonuna kadar kalan borcu ödemediği taktirde borcun tamamını (2 Milyon TL’yi) SGK’ya ödemek zorunda kalacak.

VERGİ BORCUNDA İKİ TAKSİT ÖDENMESİ ŞART

Gebzespor’un vergi borcunda da durum farklı değil. Yine 29 ay öncesine kadar 5 Milyon TL’nin üzerinde vergi borcu bulunan Gebzespor, Başkan İlker Çakır ve yönetim kurulu üyelerinin özverisiyle bu borcu yapılandırarak 36 ay taksite böldürmüştü. Toplamda 3 Milyon 310 Bin TL vergi borcu bulunan Gebzespor, eğer ilk iki taksiti ödemediği taktirde borç yeniden 5 Milyon TL’nin üzerine çıkacak.

ÇAKIR MÜCADELE SAVAŞINDA YALNIZ BIRAKILDI

Deyim yerindeyse enkaz halinde olan bir kulübün başına geçerek bir çok kişinin göstermeyeceği sorumluluğu omuzlarına yükleyen İlker Çakır, geride kalan yaklaşık 2 buçuk yıllı periyotta; kulüp tesislerini baştan aşağı yeniledi, 23 yıllık İSU’ya olan su borcunun tamamını ödedi, SEDAŞ’a olan 350 Bin TL’lik elektrik borcunu kapatma adına gerekli girişimleri yürütmekte(50 Bin TL peşin ve 50 Bin TL 4 taksit ödeme önerildi), kulüpten alacakları olan 72 futbolcu ve teknik ekip sayısını 11’e düşüren(toplamda 7 Milyon TL borç vardı), Gebze ve İzmit SGK’ya toplamda 3 Milyon 500 Bin TL civarındaki borcu kapatma adına borcu yapılandıran, yine vergi dairelerine olan 5 Milyon TL’nin üzerindeki borcu sıfırlama adına yapılandırarak önemli adımlar İlker Çakır, tüm bu adımlara rağmen yalnız bırakıldı. 

ÇAKIR DUYARSIZLIKTAN BİR HAYLİ YAKINDI

GEBZESPOR'UN ESKİ YÖNETİCİLERİNE AYRILAN SANDALYELER BOŞ KALDI

ÇAKIR'IN SİNİRLİ VE GERGİN OLUŞU DİKKATLERDEN KAÇMADI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebzespor'da, SGK, krizi,
Yorumlar
Haber Yazılımı