Haber Detayı
15 Ağustos 2016 - Pazartesi 13:55
 
GEBZESPOR İSYANI
Güven Çağlayan Yazdı...
Spor Haberi
GEBZESPOR İSYANI

Gebzespor camiasının yüzde 90’ı dolu gibi görünen boş insanlardan oluşuyor. Boş insan oldukları ve haliyle işleri güçleri olmadıkları için boş boş konuşuyorlar. Kendilerine kulüp için de bir isim yapma, yer bulma kavgası içindeler. Bu seviyesiz kavga, dedikodu ve samimiyetsiz karakterlerin çokluğu kısa süre içinde mevcut yönetimleri bıktırıyor, bezdiriyor, bırakmak dışında bir alternatif bırakmıyor. Son dönemlerde yaşanan kriz ortamlarının nedeni tek başına yerel yönetim değil. Zaten ne zaman destek verdiler. Bilmiyor muyduk böyle olduklarını. Bırakalım öz evlat gibi sahiplenmeyi üvey avlat gibi bile sahiplenmediler Gebzespor’u bunlar bilinen şeylerdi. Bana göre İlker Çakır döneminde de değişmeyecekti. Kendi adıma yanılmadım. İnsanın akıl sır erdiremediği konu şu; Devletin bütün imkanları sizin elinizde, istediğiniz her şeyi yapabilecek güce sahipken ve farklı işlere milyonlar ayırırken Gebzespor’u dış kapının mandalı gibi görmek vicdanları yaralıyor. İsyan bu yüzden.

İnsanlar boş boş konuşuyor. Gebze’de Gebzespor’u savunan gazeteci yokmuş! Gebzespor’u bataklığa sürükleyenleri daha 20 yaşındayken en ağır eleştirenlerdendim.  Gebze Haber gazetesinin arşivlerinde duruyor. Mahkemelere çıktım. Önüm kesildi. O gazeteyi başına yıkarım diyenler tehditler savuranlar oldu.   Gebzespor’u savunan Gazeteci yok diyenler İlker Çakır göreve gelmeden önce Gebzespor’un stat yolunu bilmiyordu. Şimdi herkesten fazla seviyorlar Gebzespor’u sevin sizin olsun. Yeter ki gerçekten sevin.

Gebze’de yerel gazeteleri inceleyin Gebzespor’un ve Gebze’nin sorunlarıyla ilgili kaç tane haber var üşenmeden bakın. Kes kopyala yapıştır. Araştıran, sorgulayan yok. Sorgulayanlara da bu yalaka düzende iş yok. Önü küçük bedeller kesiliyor.  Belediyelerden 300-500 lira reklam gelecek diye mesleğine ihanet edenlerle dolu basın sektörü. Çalıştırdığı personelin 5 TL yemek parasını vermeyecek kadar alçak olup hak hukuk konusunda gelince mangalda kül bırakmayacak kadar kişiliksiz insanların elinde medya.

Son 10 yılda gelen yönetimlerin hepsi mi kötüydü hayır biz camia olarak kötüyüz. Önce bunu kabul etmek zorundayız. Yok o başkan doğulu! Yok o başkan bize destek vermiyor, yok Gebzespor’u basamak olarak kullanıyor kılıflarıyla herkesi Gebzespor’dan soğuttular. Bize ne kim olurlarsa olsunlar. Gebzespor’a 1 lira destek vereni baş tacı yapmadıkça bu camiadan hiçbir şey olmaz. Her gelen kötü de biz iyi miyiz! Biz ne kadar adamız, yada adam mıyız onu bir kere sorgulayalım. Çok zor ama belki doğru yolu bulabiliriz.

Her şey her yerde konuşulmuyor yazılmıyor, ama insan da haksızlık karşısında duramıyor. Bu kadar bukalemunun olduğu medya camiasında doğru kalmak çok zor. İnsanlar kendilerine yalakalık yapanları seviyor. Mert ve düzgün insanın hiçbir değeri yok. Dibine kadar yalaka olacaksın. Ortası yok.  Benim büyüdüğüm topraklarda öğrendiğim delikanlılık kavramında çıkar için bir Allah’ın kuluna eyvallah yoktur.   Yalakalık yapmak, hak etmediğin bir şeyi farklı yollarla elde etmek hiç yoktur. İhtiyacımda yok. Hata yapana insan olduğu için saygı vardır ancak bile bile yanlış yapan huzurlu gezebilirse o zaman bize huzur yoktur. Hayat kısadır, bize göre bu dünyanın öbür dünyası da vardır. Ne evlilik hayatında ne ikili arkadaşlıklarda, ne camialarda sevgi saygı, birlik beraberlik olmadıkça ne huzur olur. Ne mutluluk, ne de başarı. Bu kadar kendi içinde kavga yaşayan bir camia kendine rakip aramasın. En büyük ve en tehlikeli rakip bu sezonda kendimiziz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GEBZESPOR, İSYANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı