Haber Detayı
05 Mayıs 2019 - Pazar 10:55
 
Geleceğin yazarları, sertifikalarını aldı
Akademi Lise “Yazarlık Okulları” eğitimini tamamlayan 100 öğrenci, sertifikalarını 11. Kocaeli Kitap Fuarı’nda aldı
 
 
 
Gebze Haberi


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, bünyesinde faaliyet gösteren Akademi Lisesinde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “Yazarlık Okulu” eğitimleri sona erdi. 100 öğrencinin eğitim aldığı “Yazarlık Okulu” son programı Türkiye’nin en büyük Kitap Fuarı olan 11. Kocaeli Kitap Fuarı’nda gerçekleştirildi.

5 KATEGORİDE EĞİTİM

Akademi Liselerde açılan “Yazarlık Okulu” eğitimini tamamlayan öğrenciler ödüllendirildi. Yazarlık Okulu’nda; deneme (makale), şiir, portre (biyografi), hikâye (öykü) ve karikatür alanında lise öğrencilerine eğitim verildi. 11. Kocaeli Kitap Fuarı Kılavuz Gençlik Sahnesinde gerçekleştirilen programa Gençlik Eğitimi Şube Müdürü Kemal Ceylan, eğitmenler, aileler ve çocuklar katıldı.

EĞİTMENLER SÖYLEŞİ

“Yazarlık Atölyesi” eğitmenleri son programda kısa bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşide öğrencilere eğitim veren İlhami Atmaca, Mehmet Şeker, Fahri Tuna ve Betül Nurata katıldı.

ALDIĞIMIZ EĞİTİMLER FAYDALI

Yazarlık Okulunda eğitim alan ve hocası tarafından sahneye çağrılan öğrenci Rana Güzide Aslan, “Yazarlık okulunda yazmaktan başka şeyler de öğrendik. Öğrendiğim bilgiler hayatıma yön vermeme yardımcı oldu. Aldığımız eğitim ile renk ve yazılardan kişilik analizi yapmayı öğrendik. Hayatımın her alanında aldığım eğitimin faydasını göreceğime eminim” dedi.

SERTİFİKA VERİLDİ

“Yazarlık Okulu” eğitimini tamamlayan öğrenciler aldıkları eğitim sonucunda hazırlanan eserler “Yazarlık Okulu Eserleri Kalem Düşleri” adlı kitapta toplandı. Programın sonunda öğrencilere eğitim sertifikası verildi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Geleceğin, yazarları,, sertifikalarını, aldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı