Haber Detayı
19 Aralık 2018 - Çarşamba 11:48
 
Gez-Gör misafirlerine Karaosmanoğlu’dan sürpriz
Gez-Gör ile İzmit’i gezen misafirlere Başkan Karaosmanoğlu’dan sürpriz
Kocaeli Haberi
Gez-Gör misafirlerine Karaosmanoğlu’dan sürpriz

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Bürosu çalışanları, ‘’Gez-Gör Kocaeli’’ programı kapsamında İzmit'in tarihi ve kültürel mekanlarını gezdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen ‘’Gez-Gör Kocaeli’’ programı, Kocaeli ve diğer şehirlerden vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Bu kapsamda ‘’Gez-Gör’’ programının son konukları Türkiye’nin farklı şehirlerinde Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Bürosu çalışanları oldu. Misafir heyette bulunan 30 kişi program kapsamında İzmit ilçesinin tarihi ve kültürel mekânlarını gezdi. Ayrıca ‘’Doğa Kocaeli Turu’’ ile Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı Ormanya ve SEKA Kamp alanını ziyaret etti. Program sonunda bir de sürprizle karşılaşan büro çalışanları, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile tanıştı.

TARİHİ MEKANLAR GEZİLDİ

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Bürosu çalışanları Kocaeli’de toplandı. Misafir olarak Kocaeli’ye gelen büro çalışanları, ‘’Gez-Gör’’ programıyla İzmit’in tarihi ve kültürel mekanlarını gezdi. 30 kişilik kurucu heyet bu kapsamda; restorasyon ödüllü Selim Sırrı Paşa Konağı, Canfeda Hatun Çeşmesi, Süleyman Paşa Hamamı, Kapanca Sokak, Redif Müzesi, Kasr-ı Hümayun, Saat Kulesi, İzmit Gar Binası, Film Platosu ve Seka Bilim Merkezi ve Kağıt Müzesi gibi bilim, sanat, tarih ve kültürel mekanları ziyaret etti. Ayrıca Ormanya ve SEKA Kamp alanını da gezen heyet, Kocaeli’nin doğasına ve kültürel mekanlarına hayran kaldıklarını belirterek, kendilerini misafir eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

“SİZLERİ AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYDUK”

Program kapsamında Sekapark’a geçen büro çalışanlarına, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da sürpriz ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli’de hayata geçirilen projelerden bahsederek, “Mümkün mertebe Kocaeli’mizi en iyi şekilde tanıtmaya çalıştık. İnşallah verimli bir çalışma olmuştur. Buradaki temel amacımız birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunu canlı tutma ve kaynaşmayı artırmaydı. Sizlerin gideceğiniz yerlerde Kocaeli’mizi çok iyi bir şekilde tanıtacağınıza inanıyorum. Sizleri kentimizde misafir edip ağırlamaktan çok büyük mutluluk duyduk” dedi.

KOCAELİ’Nİ TANITAN PROJE

‘’Gez-Gör Kocaeli’’, kenti gezmek isteyen konukların misafir edildiği bir proje. Projeyle Kocaeli’nin tarihi, kültürü, coğrafyası ve Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri, projeleri tanıtılıyor. Türkiye’nin çeşitli illerinden ve yurt dışından gelen konukların yanı sıra Kocaeli’nde yaşayan vatandaşların da yaşadıkları şehirde bulunan tarihi ve kültürel mekanlar hakkında bilgi edinmeleri sağlanıyor. Gez-Gör Kocaeli turlarına katılabilmek için www.gezgorkocaeli.comadresindeki başvuru bölümünü doldurmak yeterli oluyor. Başvurular ayrıca 0 262 318 16 11 numaralı telefondan da alınıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gez-Gör, misafirlerine, Karaosmanoğlu’dan, sürpriz,
Yorumlar
Haber Yazılımı