Haber Detayı
19 Aralık 2018 - Çarşamba 13:39
 
Giymiyorsan Giydir’e destek sürüyor!
Çayırova Belediyesi’nin çok konuşulan toplumsal yardımlaşma ve sosyal projesi Giymiyorsan Giydir’e destekler aralıksız sürüyor. Projeye bir destekte Yenimahalle İlk ve Ortaokulu öğrencilerinden gelerek, okullarında oluşturdukları stantlarda topladıkları her türlü giyim eşyasını Çayırova Belediyesi Toplumsal Dayanışma Mağazasına teslim ettiler.
Çayırova Haberi
Giymiyorsan Giydir’e destek sürüyor!

Çayırova Belediyesi’nin çok konuşulan toplumsal yardımlaşma ve sosyal projesi Giymiyorsan Giydir’e destekler aralıksız sürüyor. Her gün desteklerin arttığı, birçok il ve ilçenin örnek aldığı projeye bir destekte Yenimahalle İlk ve Ortaokulu öğrencilerinden geldi. Öğrenciler kampanyaya destek olmak için okullarında oluşturdukları stantlarda topladıkları kıyafet, ayakkabı, mont ve her türlü giyim eşyasını Çayırova Belediyesi Toplumsal Dayanışma Mağazasına teslim ettiler. İhtiyaç sahibi insanlara yardımcı olmanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler aynı zamanda geri dönüşüme katkı sağlamının da bilincine ulaştılar.

ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI YARDIM

Topladıkları giyim eşyasını Çayırova Belediyesi Toplumsal Dayanışma Mağazasına getirerek yetkililere teslim eden Yenimahalle İlk ve Orta Okulu öğrencileri, kıyafetlerin yıkama, ütüleme ve raflara yerleştirmelerine de yardımcı oldular. Yaptıkları duyarlı davranıştan ötürü mutlu olduklarını söyleyen öğrenciler, böyle bir projeyi hayata geçirdikleri ve topluma mal ettikleri için Çayırova Belediyesine teşekkür ettiler. Bundan sonrada bu projeye destek olmak için kıyafet toplamaya devam edeceklerini ifade eden öğrenciler, duyarlı vatandaşlara seslenerek havaların soğumasıyla insanların daha çok ihtiyaç duyacakları mont, kaban, kışlık ayakkabı gibi muhtelif giyim eşyaları bağışlamaları için duyarlı olmaya ve projeye daha çok destek vermeye davet ettiler.

HAFTANIN 5 GÜNÜ HİZMETTE

Ekonomik durumu müsait olmayan vatandaşların gönül rahatlığı ile gelip, giyim konusunda her türlü ihtiyacını karşılayabileceği Çayırova Belediyesi Toplumsal Dayanışma Mağazası modern yapısı ve güler yüzlü personeliyle haftanın beş günü hizmet veriyor. 4 personelin görev yaptığı mağazaya gelen bağışlar yıkama, ütüleme ve paketlemesi yapıldıktan sonra raflarda yerlerini alıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Giymiyorsan, Giydir’e, destek, sürüyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı