Haber Detayı
20 Ocak 2016 - Çarşamba 09:29
 
GKM'DE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİLER!
Gebze Haberi
GKM'DE GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİLER!

Gebze Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz günlerde moderatörlüğünü Turgay Güler’in yaptığı “Sıra Dışı” programı Kent Meydanında bulunan kültür merkezi salonunda gerçekleşti. Gündemin değerlendirildiği ve perde arkasında yaşananların gün yüzüne çıkarıldığı programın konuğu Prof. Dr. Mehmet Çelik oldu.  

ANLATMAKLA MÜKELLEFİZ

Programın moderatörü Turgay Güler açılış konuşmasında, “Bir ülkenin kalkınması, güçlenmesi için gerekli olan şeyleri yapmak istiyorsun, Almanya durumdan rahatsız oluyor. Almanya bu durumdan rahatsız oluyorsa doğru bir şey yapıyorsun demektir. 75 milyon olarak sevinç çığlıkları atman gerekiyor. Bırakın sevinmeyi sessiz kalmayı, sokaklara döküldüler. Gezi parkını kastediyorum. Onu yapmayın bunu yapmayın diye ortalığı yakıp yıktılar. Biz bunu ülkeyi karış karış gezerek anlatıyoruz ve anlatmakla mükellefiz” dedi.

BİRLİK OLMA ZAMANIDIR

Programın konuşmacı konuğu  Prof. Dr.Mehmet Çelik son dönemlerde yaşanan terör olaylarına değindi. Çelik konuşmasında, “ Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Birlik ve bütünlüğe en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemler. Terör örgütü ülkenin huzurunu bozmak için elinden geleni yapıyor. Bu oyuna gelmemek sağ duyuyu elden bırakmamak lazım. Ülkemizi bölmek isteyenler geçmişte olduğu gibi yine emellerine ulaşamayacak”ifadelerini kullandı

Kaynak: Editör:
Etiketler: GKM'DE, GÜNDEMİ, DEĞERLENDİRDİLER!,
Yorumlar
Haber Yazılımı