Haber Detayı
21 Mart 2016 - Pazartesi 10:07
 
GKM’de ‘sıradışı’ program
Gebze Belediyesi’nin düzenlediği kültür-sanat etkinlikleri hız kesmeden sürüyor. Kültür-sanat etkinlikleri kapsamında hafta sonu modaretörlüğünü Turgay Güler’in yaptığı Sıradışı tarih programı GKM’de gerçekleşti.
Gebze Haberi
GKM’de ‘sıradışı’ program

Gebze Belediyesi’nin düzenlediği kültür-sanat etkinlikleri hız kesmeden sürüyor. Kültür-sanat etkinlikleri kapsamında hafta sonu modaretörlüğünü Turgay Güler’in yaptığı Sıradışı tarih programı GKM’de gerçekleşti. Prof. Dr. Mehmet Çelik’in konuşmacı olarak katıldığı programda, günümüzde yaşanan tüm olaylar ve perde arkasında yaşananlar tüm yönleriyle ele alındı.

DİPLOMASİ ARACI OLARAK TERÖR

Terörün olaylarının çok eskiye dayandığına değinen Prof. Dr. Mehmet Çelik, “Günümüzde diplomasi aracı olarak terör örgütleri kullanılıyor. Özellikle de İslam coğrafyasında. Bu ya etnik terördür, dini terördür ya da mezhebi terördür. Devletler ve istihbaratlar, terör örgütlerini desteklemez, arkasında durmazsa kesinlikle hiçbir terör örgütü 24 saat dayanamaz. Bazı ülkeler bu örgütleri finansal olarak destekliyor, bu örgütleri diplomasi aracı olarak kullanıyor. Maalesef yüzyılımızın bir gerçeği bu” ifadelerini kulladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GKM’de, ‘sıradışı’, program,
Yorumlar
Haber Yazılımı