Haber Detayı
20 Eylül 2018 - Perşembe 12:55
 
Glutensiz Yaşam Derneği’nden Başkan Demirci’ye Ziyaret
Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Glutensiz Yaşam Derneği Başkanı Emine Otlu ve yönetimini kabul etti.
 
 
 
Çayırova Haberi


 Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Çölyak hastalığı hakkında ve dernek faaliyetleri konusunda bilgilendirmelerde bulunan Otlu, derneklerine vermiş olduğu desteklerinden dolayı başkan Demirci’ye teşekkürlerini iletti.

 

“Çölyak Hastalık Değil Bir Yaşam Biçimidir”

Çölyak hastalarının bir dernek altında toplanarak bilinçlenmesinin önemine değinen Belediye Başkanı Şevki Demirci, Glutensiz Yaşam Derneği’ne desteklerinin devam edeceğini söyledi. Glutensiz ürün bulma noktasında her zaman çölyak hastalarının ve ailelerinin yanında olduklarını ifade eden Demirci, aslında çölyakın tespit edilmesinin ardından hastalık olarak değil bir yaşam biçimi olarak kabul görmesi gerektiğini de vurguladı.

 

Demirci; “Çocuklarımız ve ailelerimizin sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmesi için derneğimizle her zaman iletişim halindeyiz. Onların glutensiz ürün ihtiyaçlarına destek olup, gerek programlarında gereksede diğer aktivitelerinde belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Bir yaşam şekli olarak gördüğümüz çölyakın halkımız arasında daha da bilinmesi adına derneğimizin faaliyetlerine katılıyoruz. Tüm dernek üyelerimize uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Glutensiz, Yaşam, Derneği’nden, Başkan, Demirci’ye, Ziyaret,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı